Volby Home English

Löw do Senátu (obvod Brno-město)

20. 5. 2004 - Rovnost, MFD, LiRA, ČTK

Rovnost, MFD JM, ČTK, TZ LiRA -Liberální reformní strany

LiRA představila svého druhého kandidáta do Senátu.
V obvodě č.58 Brno-město bude kandidovat Doc. ing. arch. Jiřího Löwa.

LiRA více než 5 měsíců jednala o podpoře od dalších politických stran:
-má podporu liberálů z ULD (CZ-ODA-US-DEU), NPM, SNK
-příslib, že nebudou stavět protikandidáta od ED, Nez

program JL:
-přímá volba starostů
-boj s korupcí na krajské a komunální úrovni
-větší propojení krajů a Senátu
-všestraná ochrana přírodního bohatství ČR/JM

podrobnosti o Jiřím Löwovi:

21.5.04 mfd JM: Do senátních voleb jde opět Jiří Löw

Jihomoravský krajský zastupitel Jiří Löw bude na podzim v Brně opět bojovat o post senátora. Do volebního klání ho vyslala Liberální reformní strana (LiRA), kterou už dva roky v Senátu zastupuje rektor brněnské Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška. "Löw je kvalitní kandidát a oproti loňsku má větší šance na úspěch," řekl předseda LiRA Jiří Hamerský.

21.5.04 Rovnost: Jiří Löw půjde letos na podzim do dvojích voleb

Brno x Krajský zastupitel Jiří Löw bude na podzim zkoušet štěstí hned ve dvojích volbách - senátních i krajských. V senátním volebním okrsku č. 58 se pokusí odčinit neúspěch z minulých voleb, kdy skončil už v prvním kole.

Do krajských voleb Löw jako lídr možná povede koalici Strany zelených a liberálních stran. Koalice liberálů a zelených pro krajské volby je v jednání už několik měsíců. Zelení ji však dosud definitivně neschválili. "V červnu o tom budeme jednat na krajské konferenci,"řekla předsedkyně regionální organizace Strany zelených Jana Drápalová. Podle ní zelení ještě připravují svůj program pro krajské volby. Nicméně už vědí, že na předních místech kandidátky by rádi viděli ochránce přírody a brněnského zastupitele Mojmíra Vlašína.

Podle předsedy Liberální reformní strany Milana Hamerského se na společné kandidátce za menší liberální strany objeví např. místostarosta Rosic Jaroslav Dytrych, starostka Terezína Miroslava Vykydalová či místostarostka Moravského Krumlova Marie Valachová. Löw by se v případě úspěchu chtěl v krajském zastupitelstvu věnovat především ochraně přírody a krajiny či reformě středních škol. "To, co probíhá nyní, nelze nazvat reformou,"uvedl Löw. Je také proti účasti Jihomoravského kraje na budování průplavu Dunaj - Odra - Labe.

Löwovu senátní kandidaturu opět navrhne LiRA s podporou ODA a Cesty změny. Je také možné, že se připojí i US- DEU."Svého kandidáta tam rozhodně stavět nebudeme, o podpoře se jedná,"řekl předseda jihomoravských unionistů Marek Zukal. Jiří Löw, povoláním krajinný architekt, byl v minulosti členem Rady města Brna. Nyní je nestranickým krajským zastupitelem, zvoleným na kandidátce Čtyřkoalice.

LiRA vyšle do senátních voleb v Brně opět Jiřího Löwa
BRNO 20. května (ČTK) - Jihomoravský krajský zastupitel Jiří Löw bude na podzim v Brně opět bojovat o post senátora. Do volebního klání ho vyslala Liberální reformní strana (LiRA), kterou už dva roky v Senátu zastupuje rektor brněnské Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška. "Löw je kvalitní kandidát a oproti loňskému roku má větší šance na úspěch," řekl dnes ČTK předseda LiRA Jiří Hamerský.

Löw kandidoval před rokem, ale z volebního klání o post v horní parlamentní komoře vypadl už v prvním kole. Ze sedmi kandidátů skončil na pátém místě. Podle Hamerského však letos může být vše jinak. Senátní volby se uskuteční spolu s krajskými; k urnám tedy přijde více lidí, nejen tvrdé voličské jádro KSČM, lidovců či ODS, míní šéf LiRA.

Šestapadesátiletý Löw je nyní nestraník, dříve byl členem ODA. Ve volbách může však počítat s podporou nejen LiRA, ale i šestice menších liberálních a regionálních stran jako je ODA, Cesta změny, Sdružení nezávislých kandidátů a US-DEU.

V případě svého zvolení by se chtěl Löw v Senátu zasadit o přímou volbu starostů a hejtmanů, o zrušení imunity politiků, horní parlamentní komoru by chtěl proměnit ve "sněmovnu krajů".