Volby Home English

LiRA půjde do krajských voleb na JM se Zelenými

29. 6. 2004 - LiRA, Rovnost, MFD-jm

LiRA se dohodla na vytvoření společné krajské kandidátky se SZ pro JM. Toto rozhodnutí přijala JM krajská konference SZ 24.5.04.
Za LiRA budou kandidovat nestranící i členové liberálních stran (LiRA, ODA, CZ, atd.)

29.6.2004 Jm MFD, Zelení a LiRA půjdou spolu do voleb
Zelení na jižní Moravě půjdou do krajských voleb společně se skupinou liberálních stran sdružených kolem strany Liberálně reformní strany LiRA. Lídrem kandidátky bude krajský zastupitel, architekt a urbanista Jiří Löw.

26.6.04, Rovnost: Zelení potvrdili volební spolupráci s liberály
(Brno) Strana zelených vytvoří v podzimních krajských volbách koalici se skupinou menších liberálních stran v čele s Liberální reformní stranou (LiRA). Rozhodla o tom většinou hlasů krajská konference zelených. Podle dohody mezi všemi stranami bude lídrem krajský zastupitel a bývalý brněnský radní Jiří Löw, kterého navrhla LiRA. "Zelení jsou tradičně silní především v Brně, kde už několikrát po sobě prokázali, že ve volbách překročí pětiprocentní bariéru. Dohoda s LiRA navíc přivede na kandidátku zkušené politiky z regionu,"míní krajská předsedkyně zelených Jana Drápalová.

Podle předsedy Liberální reformní strany Milana Hamerského je spolupráce výsledkem názorové i lidské spřízněnosti. Za Stranu zelených by se na kandidátce měl objevit mimo jiné brněnský zastupitel Mojmír Vlašín, za liberální strany například místostarosta Rosic Jaroslav Dytrych. Uvažuje se i o spolupráci s některými představiteli promoravských subjektů.

Na programu společné kandidátky se teprve pracuje, ale základní rysy jsou jasné. Pro zelené je to doprava, životní prostředí, vzdělání a rozvoj občanské společnosti. "Určitě se také shodneme, že veřejné prostředky z rozpočtu Jihomoravského kraje nesmějí být používány na megalomanské projekty, jako je kanál Dunaj - Odra - Labe,"řekla Drápalová. "Jsme také proti přesunu nádraží,"doplňuje Hamerský.

Strana zelených patří k nejpočetnějším a nejúspěšnějším neparlamentním stranám. Čtyři její představitelé zasedají v brněnském zastupitelstvu. LiRA neúspěšně kandidovala v evropských volbách v koalici s US- DEU a dalšími. Do Senátu se s její podporou dostal rektor Jiří Zlatuška. Úspěch chce LiRA s dalšími nezávislými kandidáty zopakovat i v příštích senátních volbách