Volby Home English

Média -různé: Mediální smršť liberálů

6. 6. 2005 - l

6.6.05 MfD JM Na účastníky pochodu létala vejce
Události * Střetem s anarchisty skončil včera pochod členů liberálního Institutu Karla Havlíčka Borovského (IKHB) na podporu kapitalismu. Tentokrát nedošlo na strkanice jako při stejné akci před rokem a půl, pouze čtyři levicoví radikálové hodili po svých protivnících vajíčka. Pak utekli.

****************

6.6.05 LN: Pochod narušili anarchisté
BRNO* Slovním střetem s anarchisty a házením vajíček skončil včerejší brněnský pochod na podporu kapitalismu členů liberálního Institutu Karla Havlíčka Borovského. Akce tak skončila potyčkou s anarchisty stejně jako před rokem a půl. Tentokrát ale nedošlo na strkanice, pouze čtyři levicoví radikálové házeli po svých pravicových protivnících vajíčka. "Útočníci bez zájmu policie utekli do ulic," řekl o včerejší akci představitel Havlíčkova institutu Milan Hamerský. Pochod nevzbudil takřka žádný zájem chodců.

*******************

6.6.05 Rovnost: Oslavy kapitalismu narušili anarchisté vejci
-původní text-

Brno * Házením vajíček a slovním napadením narušili anarchisté pochod na oslavu kapitalismu, který včera v centru Brna uspořádali členové Liberálního institutu Karla Havlíčka Borovského. Střet však byl mírnější než při minulém ročníku stejné akce. " Útočníci bez zájmu policie utekli do ulic," řekl představitel Havlíčkova institutu Milan Hamerský.

Pochodu se zúčastnili jen čtyři liberalisté, kteří nesli transparent Stát zadlužuje, kapitál vydělává a v tričkách s nápisem Liberalism is not dead - liberalismus není mrtvý - rozdávali letáčky upozorňující na rozdíl mezi státem a akciovou společností. " Ke každým tisíci korunám odvedeným státu na daních, ještě přibyl dluh 139 korun. Každých tisíc korun, investovaných na Pražské burze, naopak přineslo zisk 224,50 korun," stálo v letáku.

"Náš stát je schopen za tři roky udělat na každého z nás dluh šedesát tisíc korun. To někdo jednou bude muset zaplatit," tvrdí jeden z pořadatelů akce Milan Hamerský. Připustil, že velkou účast ani nečekali. " Je špatné počasí, navíc je zkouškové období. Lidé slaví kapitalismus jinak - v ulicích, v obchodech," řekl Hamerský. Připomněl také, že iniciativa oslav kapitalismu vzešla z australského liberalistického rádia. " Je snaha si celosvětově připomínat, že plody, které užíváme, jako například pohodlí života a zdravotní péči, nám přinesl politický systém kapitalismus," tvrdí Hamerský. ( vg)

*****************

6.6.05 Týden: Profese/kandidát
V klání o největšího Čecha skončil na 134. místě, příčku pře Janem Nepomuckým. Proč se tedy nenavrhnout na svatořečení? Zatím poslední plán Brňáka Václava Linkova (26) nijak nevybočuje z jeho tříleté "kariéry“ uchazeče-recesisty.
Odstartoval ji v lednu roku 2003 kandidaturou na ředitele ČT. Ač nezískal jediný hlas, atmosféra výběrových řízení se mu zalíbila, a když se uprázdnila na brněnské MU rektorská stolice, nezaváhal. Originální program zahrnující zřízení katedry erotických studií či zakoupení gripenu pro nechráněný vzdušný prostor univerzity, k vítězství ovšem nestačili. Podobně skončila kandidatura na ředitele Ústředního hřbitova v Brně a sebenominace na Státní cenu za literaturu. Zatím posledním významným neúspěchem profesionálního kandidáta je nulová dopověď Vatikánu na strukturovaný životopis, který odeslal papežské stolici po smrti Jana Pavla II.

*******************

5.6.05 magazínRoxor: Beneš se zasloužil o socialismus
-původní text-

Osoba druhého československého prezidenta je mimořádně zajímavá a kontroverzní. Jeho zásluhy o vznik ČSR v roce 1918 jsou nepopiratelné, jeho působení za první republiky i za války si v mnohém zaslouží obdiv. Najdou se však i kroky nehájitelné. S jeho jménem si spojíme především vznik ČSR, Mnichov, únor 1948.

Osobně se nedomnívám, že vznik ČSR byl jednoznačně dobrým krokem. Demokrat, socialista a konzervativec jsou na rozdíl od liberála fascinováni otázkou, kdo vládne. Je to lid, král, národ, třída? Liberál považuje za klíčový způsob vlády a garance práv jednotlivců. Je vládce kontrolovatelný, odvolatelný, je moc rozdělena mezi více center? Osobně si myslím, že zachování Rakouska-Uherska na bázi federace a la Švýcarsko, by mělo mnoho výhod oproti vzniku malých, navzájem nevraživých státečků mezi Německem a Ruskem.

LiRA/LiberálovéČR má ve svém programu z roku 2002 zrušení Benešových dekretů. Toto historické haraburdí nemá v našem právním řádu co pohledávat. Jenom vyvolává emoce a nahrává extrémistům u nás i v SRN. Zrušení samozřejmě platí pro budoucnost. Nemám žádný problém omluvit se Němcům za často hanebný způsob odsunu. Jako Brňák se stydím za tzv. Brněnský pochod organizovaný Národním výborem, se stovkami mrtvých žen, děti a starců.

Od liberála se asi očekává, že bude kritizovat Benešovy kroky, které vedly k uchvácení moci komunisty v roce 1948. Očekáváním splním. Prezident Beneš významnou mírou napomohl komunistům zotročit naše občany. Podporoval znárodňování, nebránil unesení stovek našich občanů do SSSR, atd. Beneš se zasloužil o stát, o socialistický!