Volby Home English

rov: Zelení chtějí, aby šla strana do voleb samostatně

13. 9. 2005 - Rovnost, LiRA

-Rovnost-

Brno * Zástupci brněnské organizace SZ nejsou příliš ochotni spolupracovat s dalšími malými stranami při sestavování kandidátky pro příští parlamentní volby. O tom, zda strana půjde do voleb samostatně, nebo v koalici, má rozhodnout sjezd na konci září.

"Je nutné budovat značku, a to i přes riziko, že nepřesáhneme pětiprocentní hranici," řekl včera Svatopluk Bartík z brněnské SZ.

Za nereálný označil Bartík projekt spolupráce liberálů, zelených a nestranických odborníků, se kterým začátkem letošního roku přišla Liberální reformní strana (LiRA). "Taková kolice by v parlamentu příliš nefungovala, naše názory jsou diametrálně odlišné," míní.

Šéf LiRA Milan Hamerský však stále věří, že se mu podaří zelené na sjezdu přesvědčit. "Rozhodně se sjezdu zúčastním a pokusím se jim ještě vysvětlit důležitost spolupráce," řekl včera Hamerský. Podle něj by se na koalici mohly vedle LiRA a zelených podílet například také ODA, US-DEU, CZ či SOS.

Právě US- DEU brněnským zeleným v uvažované koalici vadí. "Spolupráce s US znamená v současnosti podepsat ortel smrti," míní Bartík. (čtk)