Volby Home English

Kolegové: SOS spojí předvolební síly se SZ

7. 12. 2005 - lira

STANOVISKO LiRA/LiberálovéČR
Chápeme postoj kolegů z SOS, čekání na konkrétní nabídku spolupráce od SNK-ED je zdlouhavé. V tuto chvíli stále ještě považujeme projekt integrace SNK-ED za nejperspektivnější a "odpadnutí" SOS od něj chápeme jako výrazné oslabení (silná pozice SOS v několika regionech, zajímavé finanční prostředky) šancí na úspěch a navíc posílení přímé konkurence (SZ) v soutěži o městské-postmateriální voliče.
LiRA rozhodla 8.12. o dalším postupu.

doporučujeme -zápis- z jednání vedení SOS z 3.-4.12.2005

******************************

SOS spojí své předvolební síly se SZ
Deník Jablonecka / Liberecký kraj - Kandidáti Strany pro otevřenou společnost (SOS) půjdou do parlamentních voleb na kandidátce Strany zelených (SZ). Rozhodli o tom delegáti celostátní konference SOS v Sedmihorkách na Turnovsku.

"SOS nabídla v Libereckém kraji spolupráci stranám, které se podílely na takzvané Liberecké výzvě," informoval předseda krajské organizace SOS Libereckého kraje Jindřich Berounský. V rámci předvolební dohody se SZ, si SOS nárokuje jako regionálně silnější strana výhody. "Žádáme místo lídra kandidátky nebo odpovídající počet nominací za SOS na předních místech jejich kandidátky," dodal Jindřich Berounský.

V případě, že budou jednání neúspěšná, SOS se voleb do dolní sněmovny nezúčastní a soustředí se na senátní a komunální volby. "V Libereckém kraji počítáme v senátním obvodu Jablonec nad Nisou - Semily s podporou současné senátorky Soni Paukrtové," řekl Jindřich Berounský. SOS si klade podmínky na základě posledních krajských voleb. Strana tehdy získala 12,62% hlasů a pozici sedmi krajských zastupitelů. SZ získali pouhých 2,93%.