Volby Home English

Svatopluk Karásek za LiRA

24. 5. 2006 - lira, čtk

TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strany
Svatopluk Karásek do Senátu na Praze 12
==================================

s fotkou na -iDnes-; -iHned-

Svatopluk Karásek se rozhodl kandidovat v podzimních senátních volbách do Senátu. Liberální reformní strana se s ním dohodla na spolupráci protože:
-nás spojuje zájem o vytvoření věrohodného, silného liberálního subjektu
-prosazujeme v politice podobné hodnoty založené na úctě ke svobodě jednotlivce
-považujeme Senát za důležitou platformu české politiky

Kandidaturu S. Karáska podpořil Klub otevřené demokracie. S. Karásek spolu s LiRA budou usilovat o získání širší podpory stran zastoupených v senátních klubech KOD, SNK, KDU-ČSL.

"Svatopluka Karáska podporuji, protože jsem přesvědčen, že bude tím nejlepším senátorem za Prahu 12. Je to slušný člověk, který vidí věci podobně jako já, skutečně se stará o problémy občanů, věnuje se sociálním záležitostem i neziskovému sektoru a vše řeší svědomitě bez osobního prospěchu. Zejména ve funkci zmocněnce pro lidská práva dokázal, že ostudný tábor v Letech u Písku, policejní brutalita nebo integrace Romů do společnosti nejsou jen prázdné pojmy. Přesně takového senátora Praha 12 i celá země potřebuje."
Edvard Outrata,
místopředseda Senátu PČR a senátor za Prahu 12

---------------------------

ČTK: Unionista Karásek bude v senátních volbách kandidovat za LiRA

Praha 24. května (ČTK) - Poslanec US-DEU Svatopluk Karásek bude v podzimních senátních volbách kandidovat v Praze 12 za Liberální reformní stranu (LiRA). Předseda LiRA Milan Hamerský to dnes oznámil na tiskové konferenci. Karásek již dříve uvedl, že kvůli neshodám s vedením US-DEU už v dalších volbách kandidovat nebude. "Radši bych býval kandidoval do sněmovny, ale vnitřní situace v US mně to nedovoluje," sdělil ČTK Karásek. O tom, zda ve straně zůstane, se rozhodne po sněmovních volbách. V Senátu by se Karásek rád stal členem Klubu otevřené demokracie.

Karáskovu kandidaturu podpořil i zakladatel US Jan Ruml: "Senát po volbách nabude nové důležitosti. Je možné, že vítězné strany budou chtít změnit ústavu, bude se volit prezident." Podle Rumla může Klub otevřené demokracie sehrát významnou roli v integraci malých liberálních stran. Karásek patří k vnitrostranickým oponentům současného šéfa US-DEU Němce. Loni v prosinci se ho neúspěšně pokusil nahradit v předsednické funkci. Karásek delegátům unionistického sjezdu nabízel jako alternativu k Němcovu pragmatismu návrat k etickým kořenům unie, větší otevřenost a komunikaci. Se svým programem ale mezi delegáty neuspěl. Krátce uvažoval o tom, že by kandidoval za SNK-ED do Poslanecké sněmovny. S představiteli strany se nakonec na kandidatuře nedomluvil.
LiRA má nyní senátora, kterým je bývalý rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška. (Petr Janoušek)
„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde