Volby Home English

Blog -liberála

10. 6. 2006 - lira

Blog Milana Hamerského >> osobníWeb


24.5.2006 -rovnost, právo o diskuzi

Včera jsem se účastnil velmi příjemné, věcné a konkrétní politické diskuze s krajskými lídry ODS, SZ, Zieleniecem a zastupcem KSČM. Na našem webu najdete referování médií -rovnost, právo-, asi byli někde jinde, když diskuzi popisují jako obecnou a nudnou. Také mi uniká proč průběh každé akce je shazován malou účastí/nezájmem lidí. To přece vůbec NIC nevypovídá o průběhu -obsahu- akce. Novináři se mohli zeptat sami.

19.5.2006 -"Profesionalita" Moravce z ČT (II.)

Měl jsem možnost být účasten natáčení nedělních OVM v Praze a čtvrtečních v Brně. Opět profesionality ČT - na nedělní vysílání selektivně zvali kdo se jim zamlouval a pozvánky na neděli posílali mnohým už v pátek v 16:28 emailem, hrozně se divili, že polovina pozvaných nedošla! Železný opanoval diskuzi a Moravec jen reagoval přihrávaním Bursíkovi.

1.5.2006 -"Profesionalita" Moravce z ČT

Jedna z ikon české žurnalistiky - Václav Moravec se projevil. Pro zajímavost jen pár perliček z pořadu OVM na ČT24, kterého jsem byl účasten 30.4.:
Moravec se nepřipravil (u ostatních neumím posoudit), chyby směrem k LiRA:
-použili staré logo, stejně jako webovou adresu -LS míst L
-priority programu si pletl s principy
-neví kdo je parlamentní strana ! a kolik jich je
-zpochybňoval moje tvrzení (kolik stran bude v Událostech 4 nebo 5), přitom mi údaje poslala sama ČT a ukázala se pravdivé
-ví, že propůjčuje tvář porušování zákona o ČT -asi si to se svojí integritou srovná
-nachystaný text četl do písmene, kromě chvilky, kdy jsem jej přitlačil na porušování zákona
-na konci všem poděkoval a rozloučil se, se mnou se jen rozloučil (poslechněte si záznam)!


24.4.2006 -Liberálové navrhli kandidáta na prezidenta

Česká média se opět projevila ;-(. Ještě před pár dny žehrala na to, že strany tají kandidáty na prezidenta, když jsme jim ho v neděli nabídli -PP-, tak se nikdo neobtěžoval se zveřejněním.

18-21.4.2006 -Liberálové v Bruselu

2členové LiRA se zúčastní zajímavého semináře mladých liberálních politiků z mnoha evropských států v Bruselu.

16.4.2006 -KDU zvoni hrana

4% v průzkumech pro KDU nejsou úplně překvapivá, do 100% jsou dopočítávána část tšch, kteří k volbám nepůjdou. Druhým prvkem jehož sílu není snadné určit je mazaná-destruktivní antikampaň Balbínovců proti KDU.

13.4.2006 -LiRA úspěšná v médiích

Mojí maličkosti se včera-dnes mediálně dost dařilo -včera Radiofórum, dnes LN a NP - vše zde na webu.
Snažil jsem se úporně prezentovat postoje liberálů - zaujmou někoho? Nebo jako vždy? ;-(


11.4.2006 -Peníze pro EDy

Rozhodnutí Min. financí nevyplatit peníze EDům je překvapivé o to více, že nejen nižší soudy, ale i ombudsman říká jasně, že podle dnešního (špatného) zákona mají nárok.
EDi, nově SNKEDi, pláčou ve všech médiích nad nespravedlností, otázkou je, zda jim to takto více neprospěje. Tolik mediální pozornosti, kdy jsou v oblíbené pozici poškozených, by si za 12mil, nekoupili.


4.4.2006 -Cesta do Prahy

Dnešní cesta vlakem do Prahy (tradiční zpozdění 8minut) byla vizuálně krásná. Na mnoha místech řeky rozlité po polích, někde ještě zbytky sněhu a nad tím vším jarní slunce.
My, nepostižení povodněmi, bychom si měli vychutnat příchod jara.


30.3.2006 -Povodeň je tu

Voda se valí a opět nám ukazuje, že stavět domy a komunikace v nikách řek, je trestuhodné. Takže něčí hloupost zase všichni solidárně zaplatíme.
Nejen Paroubek se jistě bude chtít svést na pomoci ohroženým. Dobře ví, co pomohlo Schröderovi/německý socan) před čtyřmi lety vyhrát volby - mediální obratnost+antiamerikanismus+povodně.


28.3.2006 -Paroubkovi děti v Matrixu

Závody ods a čssd v bláznovstí zatím vede Paroubek s 60/90/120 tisicovými návrhy porodného. Porodnost přirozeně roste, moje Husákovská generace začíná mít první či už druhé dítě. Je hloupostí uměle teď porodnost podporovat, naopak, zub ve stromu života populace -HG- je účelné nechat přirozeně zmírnit, aby nebylo nutné každých 5-10 let škol(k)y zavírat/otvírat/zavírat.
Připomíná to Matrix - stát si pěstuje lidi, aby měl energii -údajně na důchody. DĚS!!


27.3.2006 -Viza do USA

Není to vůbec příjemné jít si pro vízum na americkou ambasádu. Jednou jsem tam šel a proběhlo to bez problémů.
Tlačme USA ať sebe i nás přestanou poškozovat. Hrozit jim protiopatřeními je nesmysl. Hezky to řekl R.Regan - když někdo udělá díru do lodi, není řešením udělat vedle druhou.


21.3.2006 -1973-2006

Dnes nejen začíná dlouho očekávané jaro, ale dovršil jsem 33let. Všem děkuji za přání, za hezká slova i za účast na oslavách Praha21/Brno23.
(další oslavenci mezi českými liberály: 15. Tomáš Ježek, 16. Vašek Linkov, 19. GV)


20.3.2006 -IPB Nomura

Výsledek arbitráže není překvapivý. Musíme si počkat na určení výše náhrady. Zaplatíme za Klausem blokovanou včasnou privatizaci bank.
Hlavním vyníkem nákladů za "bankovní socialismus" je ODS!


14.3.2006 -Paroubek hledá prezidenta

Velmi přesně reagoval Kasal/KDU, vyjádření Zemana není žádným důvodem teď hledat prezidenta. Jen ukazuje nervozitu Paroubka. Klaus na hradě bude do března 2008. S tím nic nenaděláme. Čím méne si to budeme připomínat, tím méně se tím budeme trápit. Hrozba Zemana či Bureše na hradě mne téměř smiřuje s Klausem.
Času hledat lepšího kandidáta, za nímž by se shromáždila dostatečná síla k porážce čestného předsedy ODS je dost.


13.3.2006 -Populismus Antitunelářů/snked, čssd

Trestnímu zákonu hrozí zamítnutí a spadnutí pod stůl pro histerii kolem vypadnutí § lidově řečeno o tunelování. Jeho vypuštění ze zákona byla chyba a je jasné kdo je za něj zodpovědný -Marek Benda z ODS! Lze ji však napravit, např. tak jak navrhuje ministr spravedlnosti.
Nový trestní zákon je velmi kvalitní normou a občané ČR si ji zaslouží.
Sporná místa budou diskutována ještě mnoho let, stejně bude nutné, na základě podnětů z praxe, udělat za několik let (snad promyšlenou) rekodifikaci.


10.3.2006 - Otázky Moravce z Prahy
- facka SNKED, papírová síla Bursíka


SNKED se ve své baště Praze nejen že se nedostali mezi TVpanelisty, ale ani v průzkumech nevystoupili z úrovně dalších bflmpsvz (nezdem, usdeu). 2002 ED -převlečení za Demokraty J.Kasla -18,37%, 2004 - do Evropského parlamentu SNKed -19,09% = dnes 1% podle ČT.
Bursík v průzkumech boduje 11-13,5%, ALE - pokud bereme televizní preference jako použitelné, tak nám vychází, že 13,5% sz jsou procenta pro sz+další kandidující (20-30) subjekty. Tedy sz max 7% a ostatní 6,5%, zelených 7% v Praze, je tak 3,5-4% v ČR.


9.3.2006 -Paroubek je příčinou poklesu ČSSD

Analýza Paroubka v Právo o příčinách poklesu ČSSD je vcelku přesná. Byl to on, kdo vzal do vlády "talenty" Ratha a Jandáka, kteří napřed střílí a pak míří. To je taktika pro záchranu před propadem, ne pro růst. Socialisté vsadili na P s jeho vlastnostmi klady/zápory. Nemusíme se tím příliš vzrušovat, za tři měsíce, pro prohraných volbách a vytvoření koalice ODS-ČSSD, bude někam uklizen.


8.3.2006 -Trh s najemním bydlením opět nebude

Jako chytrá horákyně rozhodl včera ÚSoud. Stav (práva majitelů nemovitostí) je neústavní, paragra§y občanského zákoníku ne. Všichni jsou spokojeni protože ve výkladu ÚS nacházejí jak zdůvodnění nutnosti změny, tak možnost regulaci zachovat.
Slavný bonmot držitele Nobelovi ceny za ekonomii: "Jsou dva způsoby jak zničit město: rychlý = vybombardovat ho, pomalý = regulovat nájmy."
Řešení: v oblasti bydlení může být 100% volný trh, potřeba bydlet je velmi pružná -v 3pokojovém bytě na Praze1 může bydlet jedna osoba - vdova v důchodu, stejně jako 4 lidé - rodina, vzhledem k převládajícímu socialismu jde o prosazení takové regulace, aby co nejméně škodila (ochrana jen před extrémními výkyvy cen)


6.3.2006 -Čeká nás koalice ODS-ČSSD

Přes silné výroky z řad obou stran je zřejmé, že jejich koalice je nejpravděpodobnějším výsledkem červnových voleb. Kdo aspoň tochu sleduje zahraniční politiku, si lehce vzpomene na podobnou situaci v SRN. Ostrá předvolební rétorika CDU a SPD nezabránila vytvoření vlády.
V takovéto vládě by nebylo místo pro Paroubka a Zeman by něměl šanci být zvolen prezidentem. Jejich dojemná shoda (dnešní text v Právo) v odporu proti tomuto modelu je pochopitelná.


4.3.2006 -SZ homosexuálům nepřeje, chce udržet registrované partnerství ve volební hře

Bursíkovi zelení otevřeli kvazitéma adopce dětí homosexuálními páry. Načasování návrhu před znovuprojednávání uzákonění registrovaného partnerství po vrácení zákona prezidentem, dramaticky snižuje šance na přijetí normy. Část podporovatelů registrovaného partnerství s představu této změny raději nepodpoří původní návrh.
Otázkou je, zda jde o hloupost či zelený cynismus. Pokud by poslanci přehlasovali prezidenta, zmizelo by SZ jedno "přirozeně zelené" téma těšně před volbami, což se jistě nehodí.


3.3.2006 -SZ chce volební právo od 16let

Bursíkovi zelení se občas snaží tvářit, že jsou frenčízou německých Grüne. Návrh na hranici 16let nemá žádnou logiku až na to, že to v SRN navrhovali postkomunisté a zelení. Účelem je zaujmout média i bizardními návrhy, které řeší neexistující problém.
Smysl by dávala hranice 15let či v případě snížení trestní odpovědnosti 14let. Bude zajímavé sledovat kolik nesourodých přísad dokázali zelení kuchaři namíchat do předvolebního dortu. Špatně četli Čapka, břicho bude bolet voliče.