Volby Home English

Vajíčka jsou hitem eurovoleb i za hranicemi ČR

22. 5. 2009 - mediafax

Vajíčkové atentáty nejsou pouze českou specialitou, ale možná celoevropským předvolebním fenoménem. Své o tom ví kromě předsedy ČSSD Jiřího Paroubka i šéf německých liberálů (FDP) Guido Westerwelle, jenž dostal "přímý zásah" do zátylku při svém projevu, informoval ve čtvrtek server Welt Online.

K incidentu došlo ve středu v Rostocku zhruba v polovině Westerwelleho předvolebního projevu. Identitu muže, který měl po šéfovi FDP hodit dvě vajíčka, z nichž pouze jedno zasáhlo cíl, prozatím policie nezná.

Policie šetří trestní oznámení pro ublížení na zdraví. Pachatele se snaží vypátrat pomocí fotografií pořízených během Westerwelleho projevu.

Westerwelle se podle informací serveru Welt Online nenechal rozhodit a svůj projev dokončil. V sále se nacházelo asi 500 lidí, převážně přívrženců FDP.

Kromě vajíček na Westerwelleho letěly ještě tři pytlíčky s barvou, které však stejně jako jedno z vajíček svůj cíl nezasáhly. Ihned po incidentu se objevily spekulace, že mítink stoupenců liberalismu "infiltrovali" přívrženci levice.