Volby Home English

Šrotovné zítra v senátu -výzva k zamítnutí

27. 5. 2009 - tiskové stanovisko - - L i b e r á l o v é . CZ


Potvrzení o převzetí podání
ÚŘAD : Senát PČR, 118 01 Valdštejnské náměstí 17/4

Název žádosti :Vyzva senatorum - odmitnete SROTOVNE
Číslo evidenční :1799/2009
Identifikátor SS :
Datum evidence :2009-05-27 08:34:34
Přijato od :info@liberalove.cz ()

Vase podani 1799 bylo prijato dne 2009-05-27 08:34:34 k dalsimu zpracovani.


_________________________________________________________

27.5.2009, Podatelna Senatu P ČR
určeno k rukám všem senátorům

Liberálové.CZ
Kladno 27.5.2009

Petice
na Facebooku

ŠROTOVNÉ, děkuji nechci!!
Cesta do pekel


Vážené senátorky a senátoři,

čeká nás předvolební gejzír nápadů, jak si za veřejné peníze koupit přízeň voličů ve dvou "slepených" volbách v červnu a říjnu. Vaši poslanečtí kolegové šrotovné schválili.

Zkušenost s podobnou lavinou populismu na začátku roku 2006 je stále živá. Jak trefně a přesně uvedl minulý ministr financí Kalousek, první vlna reforem (batoh) neřešila systémové chyby, ale z poloviny snížila škody způsobené nezodpovědnou soutěží o populističtější návrh mezi KDU-ČSL, ODS a ČSSD.

Vyzýváme Vás,
odmítněte návrh na zavedení šrotovného v České republice. Odmítněte i další podobné nápady. Politika vyrážení klínu klínem a dluhů dluhy vede neomylně na okraj propasti. Nejde o plané strašení. Zásluhou i Vás, naší současné politické reprezentace, jsme na dohled kolegů z Lotyšska a Maďarska, na cestě do pekel státního bankrotu.

Šrotovné je symbolem protiekonomické a diskriminační podpory jednoho odvětví bez jakéhokoli rozumného důvodu, se sporným přínosem na růst ekonomiky. Elementární znalosti ekonomie stačí na rozpoznání nesmyslnosti této politiky.

Jako svoje zvolené zástupce Vás vyzýváme, zachovejte si čest a soudnost a nápad z dilny lobbistů a ekonomických alchymistů odmítněte.