Volby Home English

Volím svobodně, beze strachu podle sebe - PRO

5. 6. 2009 - iDnes.cz

Kam jsme to dopracovali za dvacet let demokracie? Proč většina blogů varuje, hrozí, volí PROTI?

“Krásná je svoboda, když na své můžu, .. si odpovím sám.“
- K.Plíhal.
"Dopřej mi Pane, abych v boji, který jde životem měl odvahu udeřit a riskovat. Mám-li vyhrát, dej, aby to bylo podle pravidel a aby se má víra a čest při tom držely hodně vysoko. Mám-li prohrát, dej mi tolik síly, abych dovedl stát u cesty a pozdravit vítěze až půjde kolem."
- skotská balada

V pátek a sobotu nás čekají VOLBY, možnost svobodně a radostně se vyjádřit k tomu kdo nás má zastupovat ve sboru zástupců států evropských. Vybíráme přední občany, kteří nás budou zastupovat v tomto váženém shromáždění. Více než 700 našich spoluobčanů najdeme na 32 volebních lístcích. Mezi neznámými i nechvalně známými je mnoho solidních, ba dokonce vážených žen a můžů. Čtyři cizinci nám nabízejí své služby. Někteří kandidáti jsou na konci politické kariéry a jiní ji (možná) začínají. Odvážně i troufale žádají o podporu pro sebe a svoji stranu.

Je to radost svobodně bez obav vybírat. Nedám se vstrašit. Že můj hlas bude chybět jednomu z šiků v některé z minulých bitev? Děkuji, hrejte si chlapci a děvčata beze mě. I při špatném výběru vlastním či ostatních, nehrozí katastrofa, nejsme v roce 1946. Já si určím svoje kritéria výběru a unesu rozhodnutí podle vlastní hlavy bez PRporadců mimo mediální manipulaci.

Mám volit známou osobnost?
…, ale v těchto volbách se volí celé kandidátky
Mám volit silnou stranu?

…, ale vždyť už mne 1000x zklamaly a chystají se znova
Mám volit na just proti někomu?
…, ale vždyť jedni jsou horší než druzí a co teprve třetí, ..pátí
Mám volit program?
…, ale vždyť v každém mi něco vadí a navíc ho stejně nedodrží
Mám volit co chci?
…, ale je to vůbec svoboda, když můžu volit jen z dané nabídky

Budu volit sen, vizi, utopii, přání? Je to idealistické a bláznivé? Já vím a neomlouvám se. Takto chci, aby vypadala Evropa! Tato strana a její kandidáti jsou mi nejbližší. Za ty bych se nestyděl v ČR a nebudu ani v EU. Nebudu plivat po ostatních protože nabízejí svoje cesty.

Pátek 5. června 2009 si užiji prožitek daru svobody, zajdu s přáteli v Brně na oběd a pak k volbám.

V pondělí 8. června 2009 budu moci poblahopřát všem zvoleným, kteří získali důvěru voličů, aby obstáli v nelehké službě českým/moravským/.. Evropanům.