Volby Home English

Nová politická strana "Liberálové" chce oslovit mladé voliče

24. 1. 2002 - ČTK

Mladé voliče chce oslovit připravovaná politická strana s pracovním názvem Liberálové. Její zakladatelé ji oficiálně představí 2. února v Praze.

K této iniciativě nás vede beznaděj mladého pravicového voliče, jemuž chceme nabídnout alternativu k existujícím stranám," řekl dnes Čtk člen přípravného výboru Milan Hamerský.

Strana chce kandidovat již v letošních parlamentních volbách. "Neusilujeme o to, vyhrát volby. Jasně ale předem říkáme, který typ vlády podpoříme: koalici ODS a 3/4Koalice," uvedl Hamerský.

Mladým lidem a zejména těm, kteří budou volit poprvé, chce strana nabídnout řešení problematiky bydlení. Chce je také oslovit požadavkem na otevření vzdělávání pro více lidí či dekriminalizací lehkých drog podle nizozemského vzoru.

Připravovaná strana, Hamerským označovaná jako generační, má nyní reprezentace v sedmi krajích a další připravuje. "Nebudeme se snažit o velkou členskou základnu. Minimálně polovina lidí na našich kandidátkách budou výrazné osobnosti - nestraníci," dodal.

Hamerský 14. ledna vystoupil po devíti letech z ODA; v té době byl členem jejího Ústředního sněmu. Vyhrál primární volby na jižní Moravě, později byl ale po vnitřních sporech odsunut na nevolitelné místo kandidátky.