Prima si všimá tisíců a milióny ji utíkají12. 4. 2003 - TV Prima Dana MAKRLÍKOVÁ; moderátorka Milionové částky dostávají od státu malé politické strany, které měly to štěstí, že v jejich barvách úspěšně kandidovaly osobnosti do Senátu. Oproti jiným menším politickým subjektům tak mají výhodu. Zejména v posledních senátních volbách totiž takto uspěla řada osobností.
Daniel TAKÁČ; redaktor Liberální reformní strana, Cesta změny, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst. To jsou takřka neznámé subjekty, které mají senátory a mají za ně také 900 tisíc ročně bez ohledu na to, jestli senátor je jejich členem, anebo ne.
Pavel WEISS; místopředseda LiRA Ty peníze hodláme použít zejména na nějakou veřejnou činnost, na různou publikační, ediční činnost, konference a podobně.
Jiří ZLATUŠKA; senátor za LiRA Ze strany Liberální reformní strany to byla investice. Ta investice se jim vrátila.
Josef ZOSER; senátor Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst Část těch peněz bychom chtěli využít na rozvoj právě těch měst a obcí. Část jako propagaci k volbám.
Daniel TAKÁČ; redaktor Například liberálové nemají ani desítku členů. Státní příspěvky by sice zrušili, teď je ale budou využívat.
Pavel WEISS; místopředseda LiRA V tuto chvíli bychom byli výrazně znevýhodněni oproti těm ostatním, kdybychom ty peníze nepoužili na takovouto činnost.
Josef ZOSER; senátor Doufám, že to hnutí to využije a po dobu šesti let, co bude ty finanční prostředky dostávat, takže se zviditelní.
Daniel TAKÁČ; redaktor Stejné peníze dostávají i známé strany. I za ně totiž kandidovaly kromě straníků i nezávislé osobnosti. Kdo kandiduje sám, nedostane nic. To, jak strany nakládají s penězi, by mělo být pod kontrolou. Každá strana bez ohledu na to, kolik má členů, musí každoročně předkládat auditovanou účetní uzávěrku do parlamentu. |