Volby Home English

Prof. Brázdová za Zelenou pro Moravu

28. 7. 2004 - Právo JM, ČTK, Rovnost, MfD JM

Právo 28.7.04 = Profesorka Zuzana Brázdová, prorektorka Masarykovy univerzity v Brně a lídr kandidátky Sdružení nestraníků pro volby do Evropského parlamentu, bude kandidovat v krajských volbách za Zelenou pro Moravu. Tu vytvoří Liberální strana (LiRA) spolu se Zelenými a nestranickými osobnostmi. Jedním z důvodů rozhodnutí Brázdové kandidovat je podle předsedy LiRA Milana Hamerského shoda v názoru na zachování brněnského nádraží v současné poloze. (jac)

ČTK = Prorektorka Masarykovy univerzity bude kandidovat za zelené
BRNO 24. července (ČTK) - Zelení, kteří půjdou na jižní Moravě do krajských voleb společně se skupinou liberálních stran sdružených kolem Liberálně reformní strany LiRA, získali na svou kandidátku prorektorku Masarykovy univerzity Zuzanu Brázdovou. Za Sdružení nestraníků kandidovala letos do Evropského parlamentu. Novináře o tom dnes informoval Milan Hamerský z LiRy. Zelení jsou tradičně silní především v Brně, kde již několikrát po sobě překročili pětiprocentní hranici pro vstup do zastupitelských orgánů. Zelení a LiRA vytvoří pro krajské volby na jižní Moravě kandidátku Zelená pro Moravu, na níž budou i nestranické osobnosti.
Jedním z důvodů rozhodnutí Brázdové je shoda v názoru na zachování brněnského hlavního nádraží na současném místě, řekl Hamerský. Bude se podílet na přípravě volebního programu například v oblasti rozvoje středního školství, uvedl. Šestačtyřicetiletá Brázdová vystudovala všeobecné lékařství na brněnské lékařské fakultě. Specializuje se na vztah výživy a zdraví lidí, je univerzitní profesorkou. Pro Světovou zdravotnickou organizací pracovala v Kosovu, Náhorním Karabachu, Kurdistánu, Zimbabwe a Čečensku.

Rovnost 23.7.04 = Na společné kandidátce Zelených a liberálů bude v krajských volbách nejspíš kandidovat prorektorka Masarykovy univerzity Zuzana Brázdová. Ta v eurovolbách vedla kandidátku Sdružení nestraníků. O dohodě s Brázdovou o tom informoval předseda Liberální reformní strany Milan Hamerský. Shodu prý našli v postoji proti přesunu brněnského nádraží. Brázdová se prý má podílet na kapitole volebního programu zaměřené na rozvoj školství v kraji. Zelení, liberálové a některé osobnosti tvoří koalici Zelená pro Moravu.

mfd JM 22.7.04 = Prorektorka Brázdová kandiduje ve volbách
Prorektorka Masarykovy univerzity Zuzana Brázdová bude kandidovat v krajských volbách za koalici Zelená pro Moravu, sdružující Liberální stranu, Stranu zelených a nestraníky. Chce podpořit zachování brněnského nádraží a věnovat se rozvoji středního školství v kraji.