Volby Home English

ODA bude jednat o projektu LíZA 2006

19. 2. 2005 - ČTK, LiRA

20.2.2005 TZ LiRA - Liberální reformní strany *********************************************

Zástupci LiRA se zúčastnili 23. Celostátní konference ODA

Delegátům CK ODA byl představen projekt LiZA 2006-08 (Liberální zelená alternativa pro ČR). V závěrečném usnesení CK ODA zavázala své orgány o tomto projektu dále jednat.

LiRA vyjadřuje spokojenost, že nejvyšší orgán ODA "pustil projekt LíZA 2006-08 do druhého čtení". Jsme si vědomi, že členové ODA budou zvažovat i jiné cesty. LiRA je připravena s dalšími liberálními subjekty (CZ, SOS US-DEU) a se SZ dovést jednání do úspěšného konce v průběhu podzimu 2005. Chceme veřejnosti nabídnout čitelný, liberálně-zelený projekt zaměřený na řešení současných a budoucích problémů.


ČTK = PRAHA 19. února - Občanskou demokratickou alianci (ODA) povede další dva roky dosavadní předsedkyně Jiřina Nováková. Rozhodli o tom členové této strany na dnešní celostátní konferenci v Praze, řekl ČTK místopředseda ODA Jaromír Císař. Debatovali také o spolupráci menších pravicových stran. Konference se podle Císaře zúčastnili třeba předseda Liberální reformní strany (LiRA) Jan Hamerský, šéf ED a místopředseda US-DEU.

Diskutovalo se o několika projektech spolupráce: iniciativě strany LiRA s názvem "LíZA 2006-08", který počítá se spojenectvím liberálů, zelených a nestranických odborníků a Sdružení nezávislých (SNK)-ED. "Každý obhajuje ten projekt, s nímž přišel," podotkl místopředseda ODA.

Občanská demokratická aliance se podle něho angažuje v novém projektu, který byl dnes oficiálně prezentován. Jde o občanské sdružení Klub občanské svobody. Členem sdružení může být podle Císaře kdokoli. "Pokud by se naskytla vhodná příležitost, může se přeměnit na politickou stranu," řekl Císař.
Konference zvolila kromě předsedkyně také místopředsedy ODA. Stali se jimi dosavadní zástupci předsedkyně Císař a Petr Bašík. Počet místopředsedů strany se snížil ze čtyř na dva.