Volby Home English

Volby 2006

30. 10. 2005 - LiRA

31.10.05 > TZ Liberální reformní strana - LiRA/Liberálové ČR
Volby 2006 – jednání s Pravou cestou

===================================

Ve čtvrtek 27.10. se sešli zástupce PravéCesty (PC) a Liberální reformní strany (LiRA) k jednání o možnostech spolupráce ve volbách.
Obsahem diskuze byly především otázky programové, personální, hodnocení politické situace, techniky kampaně, názor na další možné partnery (ED, ODA, US-DEU, CZ, SOS), atd.

Jednání potvrdilo vysokou shodu programových priorit. PC a LiRA jsou si velmi blízké také generačně.

ZÁVĚR:
PC se do tří týdnů rozhodne o dalším postupu (formách spolupráce s dalšími stranami). LiRA informovala PC, že vede jednání se zástupci SNK. V případě nedohody s SNK, bude LiRA usilovat o spojení "liberálních projektů" tak, aby vznikla silná, novými lidmi reprezentovaná politická nabídka.

********************

26.10.05> TZ Liberální reformní strana - LiRA/Liberálové ČR
Volby 2006 – postup českých liberálů

======================================

LiRA/LiberálovéČR se připravuje na všechny volby v roce 2006.

Sněmovní volby:
a) širší spolupráce

Upřednostňujeme podporu kandidátky vedené SNKED v případě, že nabídne prostor i pro liberální programové body a osobnosti. Předseda LiRA Milan Hamerský se nedávno sešel s čelnými zástupci SNK a představil pohled liberálů: co nabízíme, co požadujeme, co doporučujeme pro společný úspěch. Závěrem byl jednoznačné vyjádřený zájem obou stran v jednání dále pokračovat. Bereme na vědomí výsledek víkendového (21.-22.10) zasedání republikové rady a předsednictva SNK v Lednici ve věci možné integrace s ED. Potvrzujeme připravenost dále jednat s SNKED o možné spolupráci k volbám do sněmovny. Očekáváme od SNK brzké jasné vyjádření směrem k LiRA.

b) liberálové
Vzhledem k nedostatku času jsme nuceni připravovat se i na případ nedohody s SNK(-ED). LiRA má již nachytaný liberální projekt: razantní program opřený o kompetentní osobnosti, originální grafiku. V případě jeho realizace nabídneme účast na projektu osobnostem mimo politiku i kolegům z liberálních stran: především ODA, CZ, SOS, či nově vznikajících projektů.

Komunální volby:
-stavíme silnou kandidátku v Brně s cílem změnit poměry ve městě. Lídrem uskupení Brno2006 je senátor Jiří Zlatuška.
-v dalších městech (Praha, ČB) budeme usilovat o vytvoření širších kandidátek

Senátní volby:
-vyjednáváme se sedmi výraznými osobnostmi, v tuto chvíli jsme se dvěma dohodnuti na úzké spolupráci