Volby Home English

Zemřel Jan Bouchal

13. 1. 2006 - lira


Tisková zpráva LiRA
====================
Jménem svým i svých kolegů se připojuji ke kondolenci.
Jak jsem Honzu trochu poznal, patřil k nemnoha lidem, kteří svoji nespokojenost se světa během dokáží přeměnit v konkrétní pozitivní aktivitu na jeho zlepšení. Honzův tragický odchod je velkou ztrátou nejen pro jeho blízké, ale i pro veřejnou sféru v ČR.

S úctou
Mgr. Milan Hamerský, předseda LiRA
==================================

Tisková zpráva občanského sdružení Oživení

Zemřel Jan Bouchal

Dnes večer (12.1.) zemřel ve věku třiceti let předseda občanského sdružení Oživení a koordinátor Auto*matu Jan Bouchal, mezi přáteli a spolupracovníky též znám pod přezdívkou Pup.

6.1. večer jej srazil a smrtelně zranil automobil.

Jan Bouchal v Oživení koordinoval iniciativu Auto*mat, zaměřenou na redukci automobilové dopravy a podporu cyklistické, pěší a hromadné dopravy. Bouchal patřil mezi pravidelné účastníky čtvrtečních cyklojízd - manifestací za práva a větší bezpečnost cyklistů. Podílel se na vzniku projektu Bezpečné cesty do školy. V Praze je Jan Bouchal znám z protikorupčních projektů a byl neformálním leaderem Aliance Bezkorupce, koalice občanských sdružení za větší transparentnost státní správy a samosprávy. Na protikorupčních projektech pracoval od konce devadesátých let. Od té doby také pomáhal pražským občanským sdružením z koalice SOS Praha s medializací jejich problémů z oblasti životního prostředí a územního plánování.
Po Janu Bouchalovi zůstala družka Petra a syn Jakub. Honza byl vzorný občan a vzorný otec.

V neděli 15.1. v klubu Vagón na Národní třídě se od 20:00 koná benefiční koncert, kde hrají kapely Diktát., Flaming Cocks a Pohřební kapela a
19.1. vyjede z náměstí Jiřího z Poděbrad tradiční cyklojízda zakončená programem v divadle Alfréd ve dvoře v ulici Františka Křížka v Holešovicích (Martin Mareček 777 169080).

Fotografie J. Bouchala je ke stažení na -zde-