Volby Home English

Liberálové z Brna jdou do voleb samostatně

27. 2. 2006 - lira

TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strana
aktuální stanoviska
===============


Dnes 27.2.2006 rozhodli liberálové z Liberální refomní strany , že postaví samostanou kandidátku pro červnové volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Lídr kandidátky na Jižní Moravě bude představen do 22.3.2006. Liberálové nevylučují postavení kandidátky v Praze ve spolupráci s dalším subjektem.

Program liberálů bude rozpracováním osmi oblastí a minimálně jednoho návrhu zákona - o eutanázii. Programové priority liberálů - vzdělání, korupce, příroda, bydlení, penze, e-ČR, peníze, Evropa.

Do 6.3.2006 představí liberálové volební název a podrobnější program.
Do 22.3.2006 podáme kandidátku(y).

Dnešním dnem skončilo čekání na nabídku na spolupráci od nezávislých (SNKED) a zelených (Z) a dalších stran. Nevylučujeme spolupráci s některými stranami v podzimních senátních a komunálních volbách.


CV liberálů - Liberální reformní strana

Je parlamentně zastoupena v osobě jednoho z nejznámějších senátorů, exrektora MU Jiřího Zlatušky, který byl za LiRA zvolen v roce 2002 v Brně.
V roce 2004 získala na Jižní Moravě LiRA krajského zastupitele - známého urbanistu arch. Jiřího Löwa. Díky koalici s LiRA získala první a jediné krajské zastupitele SZ.
Největším politickým úspěchem LiRA je způsobení zrušení základní vojenské služby v roce 2003. LiRA předložila prostřednictvím senátorů návrh na zkrácení základní vojenské služby z 12 na 9 měsíců. Ministerstvo obrany kontrovalo úplným zrušením ZVS.