Volby Home English

Evropští liberálové oslavili ve Stuttgartu 30let

15. 3. 2006 - lira


TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strana
aktuální stanoviska
===============


>>k 15.3.06
Evropští liberálové oslavili 30let

> (aktualizováno 20.3.) V březnu 1976 se ve Stuttgartu sešly liberálně demokratické strany, aby vytvořily Evropskou federaci liberálních stran. Dnes jsou liberálové třetí největší politickou rodinou v Evropě. Hlasí se k nám více než 45 stran, 6premiérů, 6eurokomisařů, 89europoslanců.
>V pátek 17.3. března proběhla (na místě činu) ve Stuttgartu oslava spojená s konferencí "Evropský liberalismus ve 21. století."
> LiRA byla zastoupena 4 členy -zdefotky-.

Deregulace nájmů

> LiRA vítá rozhodnutí poslanců. Že jde o řešení polovičaté je zřejmé. Vzhledem k politickému složení PSP je přijatý zákon maximem možného a výrazně zlepší situaci a posune nás k normálnímu stavu - k plnému trhu s bydlením.
>Nechceme stav, kdy jsou ceny mnohonásobně deformovány kombinací regulací (nájemné, územní plánování), podpor (státem dotované hypotéky, stavební spoření), gumovou definicí "sociálního bydlení", apod.


>>k 13.3.06
Populismus Antitunelářů/snked, čssd

>Liberálové podporují přijetí nového trestního zákona. Nový trestní zákon je velmi kvalitní normou a občané ČR si ji zaslouží.
>Vyřazení § lidově řečeno o tunelování poslanci, jen ukazuje na nízkou kvalitu jejich práce. Jeho vypuštění ze zákona byla chyba a je jasné kdo je za to zodpovědný -Marek Benda z ODS! Chybu lze napravit bez zamítnutí zákona, např. tak jak navrhuje ministr spravedlnosti, novelou.
>Účelově mediálně vyvolaná histerie -Amnestie pro tuneláře- zdatně uchopená SNKED ohrožuje přijetí nového trestního zákona. ČSSD se svojí chybou dostala pod tlak médií, jako silná strana by ho měla ustát bez obětování tak důlěžité normy jako je trestní zákon!
>Sporná místa budou diskutována ještě mnoho let, stejně bude nutné na základě podnětů z praxe udělat za několik let (snad promyšlenou) úpravu.


>>k 6.3.06
Mladí liberálové začali kampaň plakáty -Jistoty???-
>Liberálové přes rok neúspěšně usilovali o vytvoření liberálně-zeleného bloku schopného s konzervativci z ODS a KDU vytvořit reformní vládu. Absence strategického uvažování a vůdcovství "generálů" 0,6% stran nás donutila postavit se na startovní čáru sami za sebe. Od pondělí prezentujeme v brněnské dopravě náš první plakát vymezující nás od ČSSD-ODS-KDU. Do tří týdnů představíme druhý plakát s programovými prioritami ML.
>MLADÍ LIBERÁLOVÉ (LiRA) jdou vlastní cestou.

Ostuda ČT
/OVM SPECIÁL z kraje Praha/
>Liberálové považují za skandální pokračující praxi volebních pořadů. Všeříkající ilustrací je strav, kdy v Praze má KDU jednoho zastupitele a SZ dokonce žádného, přesto jsou pozváni do TVdiskuze, a ne SNKed se 17! zastupiteli.
> Zítra zašleme Radě ČT otevřený dopis, aby zasáhla a OVMS byl upraven minimálně do podoby pořadu z roku 2002 "Bez imunity", tedy, aby k "vyvoleným" byly vylosování zástupci ještě dvou kandidátek.
> Liberálové budou mít ve svém volebním programu zrušení koncesionářského poplatků na "poslaneckou" TV a rádio.