Volby Home English

Liberálové: Železný jde po imunitě

15. 5. 2006 - mfd

plakát -Chyť mě, když to dokažeš-

Brno - Včera Vladimír Železný burácel v Otázkách Václava Moravce. Nepřátelský postoj projevil jihomoravský lídr Nezávislých demokratů hlavně k zeleným. A další nepřátelství mezi Železným a jeho politickými konkurenty je patrně na obzoru. Železného totiž v pátek napadli liberálové.

Po internetu začali rozesílat upravené Železného billboardy. V narážce na trestní stíhání lídra NEZ/DEM připsali vedle jeho tváře název amerického trháku, který v sobotu uváděla televize Nova „Chyť mě, když to dokážeš“ a připojili hříčku „NEBezpeční DEMagogové“. „Vladimír Železný kandiduje jen kvůli tomu, aby získal imunitu. Každý to ví a každý se to bojí říct. My si to snad můžeme dovolit,“ vysvětlil šéf Liberální reformní strany Milan Hamerský z Brna. Liberálové tak narážejí na fakt, že trestní stíhání Železného podezřelého z daňových úniků se už dvakrát právě kvůli imunitě zaseklo. Vyšetřovatelé museli vždy čekat, až mu Senát a posléze i Evropský parlament imunitu odebere.


Že by do Sněmovny kandidoval kvůli imunitě, Vladimír Železný včera v pořadu Otázky Václava Moravce odmítnul. Hájil se tím, že jak v Senátu tak v Evropském parlamentu kolegy vždy vyzval, ať ho trestnímu stíhání vydají.

Tomu včera oponoval Josef Zieleniec (SNK-ED), který u obojího „odebírání“ imunity byl, nejprve jako senátor a pak jako europoslanec. „Železný to vždycky nechal podrobně dlouhodobě projednávat. Nevím o tom, že by poslance či senátory vyzval, ať ho imunity zbaví,“ uvedl Zieleniec. Železný kontroval, že se Zieleniec nejspíš přeslechl.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava