Volby Home English

Svatopluk Karásek za LiRA

24. 5. 2006 - lira, čtk

TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strany
Svatopluk Karásek do Senátu na Praze 12
==================================

s fotkou na -iDnes-; -iHned-

Svatopluk Karásek se rozhodl kandidovat v podzimních senátních volbách do Senátu. Liberální reformní strana se s ním dohodla na spolupráci protože:
-nás spojuje zájem o vytvoření věrohodného, silného liberálního subjektu
-prosazujeme v politice podobné hodnoty založené na úctě ke svobodě jednotlivce
-považujeme Senát za důležitou platformu české politiky

Kandidaturu S. Karáska podpořil Klub otevřené demokracie. S. Karásek spolu s LiRA budou usilovat o získání širší podpory stran zastoupených v senátních klubech KOD, SNK, KDU-ČSL.

"Svatopluka Karáska podporuji, protože jsem přesvědčen, že bude tím nejlepším senátorem za Prahu 12. Je to slušný člověk, který vidí věci podobně jako já, skutečně se stará o problémy občanů, věnuje se sociálním záležitostem i neziskovému sektoru a vše řeší svědomitě bez osobního prospěchu. Zejména ve funkci zmocněnce pro lidská práva dokázal, že ostudný tábor v Letech u Písku, policejní brutalita nebo integrace Romů do společnosti nejsou jen prázdné pojmy. Přesně takového senátora Praha 12 i celá země potřebuje."
Edvard Outrata,
místopředseda Senátu PČR a senátor za Prahu 12

---------------------------

ČTK: Unionista Karásek bude v senátních volbách kandidovat za LiRA

Praha 24. května (ČTK) - Poslanec US-DEU Svatopluk Karásek bude v podzimních senátních volbách kandidovat v Praze 12 za Liberální reformní stranu (LiRA). Předseda LiRA Milan Hamerský to dnes oznámil na tiskové konferenci. Karásek již dříve uvedl, že kvůli neshodám s vedením US-DEU už v dalších volbách kandidovat nebude. "Radši bych býval kandidoval do sněmovny, ale vnitřní situace v US mně to nedovoluje," sdělil ČTK Karásek. O tom, zda ve straně zůstane, se rozhodne po sněmovních volbách. V Senátu by se Karásek rád stal členem Klubu otevřené demokracie.

Karáskovu kandidaturu podpořil i zakladatel US Jan Ruml: "Senát po volbách nabude nové důležitosti. Je možné, že vítězné strany budou chtít změnit ústavu, bude se volit prezident." Podle Rumla může Klub otevřené demokracie sehrát významnou roli v integraci malých liberálních stran. Karásek patří k vnitrostranickým oponentům současného šéfa US-DEU Němce. Loni v prosinci se ho neúspěšně pokusil nahradit v předsednické funkci. Karásek delegátům unionistického sjezdu nabízel jako alternativu k Němcovu pragmatismu návrat k etickým kořenům unie, větší otevřenost a komunikaci. Se svým programem ale mezi delegáty neuspěl. Krátce uvažoval o tom, že by kandidoval za SNK-ED do Poslanecké sněmovny. S představiteli strany se nakonec na kandidatuře nedomluvil.
LiRA má nyní senátora, kterým je bývalý rektor Masarykovy univerzity Jiří Zlatuška. (Petr Janoušek)