Volby Home English

ČR potřebuje reformy, ke kterým ODS nemá odvahu!

1. 6. 2006 - lira

31.05.2006 –O přízeň voličů se uchází celkem 24 stran.
mfd - VYBERTE SI.
4 Liberální reformní strana (Lira/Liberálové ČR)

Jsme jediná skutečně liberální strana v zemi,“ prohlašuje o své straně předseda Milan Hamerský, který byl několik let členem Občanské demokratické aliance (ODA). Hamerského liberálové tvrdí, že Česko potřebuje reformy, ke kterým podle nich ODS nemá odvahu. „Klíčem je však vzdělání a bydlení,“ říká předseda strany, která má už nyní i svého senátora: Jiřího Zlatušku.
-------------------

01.06.2006- Kandidáty stáhla jen Česká pravice
mfd (ČTK)
Praha - Pouze strana Česká pravice odvolala do dneška v souladu se zákonem své kandidáty pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Strana Helax - Ostrava se baví, která minulý týden ohlásila stejný úmysl, poslala žádost o stažení kandidátky na ministerstvo vnitra, ale měla o tom informovat krajský úřad. Kandidátku nestáhla ani Liberální reformní strana (LiRA), která za to nabízela podporu ODS a Straně zelených pod podmínkou prosazování jejího programu. Do voleb tak míří celkem 25 politických seskupení.
-------------------

31.5.2006 Kandidáty stáhla jen Česká pravice
Zpravodajství ČTK | 17:50

Praha 31. května (ČTK) - Pouze strana Česká pravice odvolala do dneška v souladu se zákonem své kandidáty pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Strana Helax - Ostrava se baví, která minulý týden ohlásila stejný úmysl, poslala žádost o stažení kandidátky na ministerstvo vnitra, ač o tom měla informovat krajský úřad.
Kandidátku nestáhla Liberální reformní strana (LiRA), která za to nabízela podporu ODS a Straně zelených pod podmínkou prosazování jejího programu.

LiRA, která jde do voleb jen v Jihomoravském kraji, nabídla za stažení své kandidatury podpořit tu stranu, která se smluvně zaváže plnit některé programové body liberálů. Občanští demokraté i zelení takový postup odmítli. "Během 40 hodin si ani jedna strana nenašla čas, aby odpověděla na naši nabídku, o naše voliče zřejmě nemají zájem," řekl ČTK předseda strany Milan Hamerský. LiRA za poslední roky dokázala úspěšně nominovat jednoho senátora a jednoho krajského zastupitele - oba nestraníky.
-------------------

01.06.2006 - Volby od A do Z
LN - Přehled stranických lídrů
Jihomoravský kraj
4 LiRA: Milan Hamerský
-------------------

31.05.2006 Volební ruch
HN.IHNED.CZ
Atmosféra volební kampaně řádně zhoustla. Prezident Klaus nařídil propustit z vazby kandidáta Strany zdravého rozumu Jiřího Fialu, který je za nepřístojnosti u soudu obviněn z útoku na státní orgán. Poslance ČSSD Miroslava Váňu, vracejícího se z hospůdky, kdosi napadl zezadu a dvakrát ho udeřil do hlavy, až mu tekla krev. Vnučky podnikatele Kočky byly napadeny ve škole kvůli zprávám, že policie vyšetřuje, jestli jejich dědeček nezastřelil podnikatele Mrázka, oznámil Kočkův advokát Josef Lžičař. Za Jiřím Paroubkem opět přijel Gerhard Schröder. Liberální reformní strana LiRA nabídla politický obchod ODS a zeleným. Za minimálního zájmu veřejnosti skončil čtrnáctidenní seriál televizních reklam na politické strany. Jan Lipold