Volby Home English

Senátní volby na Praze12

30. 6. 2006 - lira

TZ LiRA/LiberálovéČR
Liberální reformní strany
- dementy lidovců
==================

>> k 30.6. Dementi slov Mariána Hoška/KDU Praha k senátním volbám na Praze12

-LN: Marián Hošek/KDU Praha-

> Liberální reformní strana (LiRA / Liberálové ČR) důrazně dementuje slova pražského předsedy KDU-ČSL Mariána Hoška o rýsující se dohodě na společné kandidatuře Daniely Rázkové do Senátu v Praze 12 a o dalších společných kandidátech v Praze 2 a Praze 8 (viz dnešní LN, str. 2, Lidovci - do Senátu s malými).

> LiRA v minulosti několikrát iniciovala jednání týkající se senátních kandidátů v Praze ve snaze najít společný postup všech stran blízkých senátorským klubům KOD, KDU-ČSL a SNK. Tato jednání ovšem vždy narazila na nevstřícný postoj pražské KDU-ČSL, která se snažila protlačit své kandidáty za každou cenu bez ohledu na ostatní strany a také na vlastní šance na zvolení v Praze. Ostatní strany (SNKED, US-DEU, ODA a další) se ke spolupráci naopak staví vstřícně a velmi zodpovědně.

>Osoba Daniely Rázkové je navíc velmi konfliktní a problematická a jako taková nemá ani podporu stávajícího senátora za Prahu 12 Edvarda Outraty, který ve volbách společně s ostatními senátory Klubu otevřené demokracie stojí za Svatoplukem Karáskem (nezávislý za LiRA, s podporou dalších stran).