Volby Home English

Bílý kůň v čele kandidátky ODS Brno

19. 7. 2006 - ln

Velké překvapení vyvolala ODS v Brně svoji nečekanou nominací pana Neznámého (K.Hledík) na lídra kandidátky pro podzimní volby. Jde o mimořádně zdařilý trik.
Starosta (primátor) nemá u nás příliš silné postavení. Jeho sílu by nejlépe vystihl příměr: prvním mezi rovnými. Při jednání zastupitelstva i rady má pouze svůj, jeden hlas. Rozhoduje ten, kdo umí získat většinu hlasů.

V čele brněnské radnice již několik období stojí slabý primátor z ODS ať již šlo o Dagmar Lastoveckou, Petra Duchoně či v současnosti Richarda Svobodu. Město fakticky řídí náměstci z navzájem soupeřících frakcí brněnské ODS. Koaliční KDU-ČSL je do počtu, protože v radě města má čtyři hlasy proti sedmi ODS.
Hlavní primátorův úkol je reprezentovat a usmiřovat vnitřní boje v ODS.

Pan Neznámý je pro ODS ideálním do čela kandidátky. Odvede pozornost od problematických kandidátů, kteří se za ním skrývají a kteří ve skutečnosti tahají za nitky. Ti se po volbách rozhodnou, zda jim v čele města bude vyhovovat další slabý primátor, či zda panu Neznámému poděkují a primátorem se stane předseda ODS Brno Miroslav Hošek.

O autorovi| Milan Hamerský, -Brno2006-