Volby Home English

Fakultu informatiky povede Zlatuška

15. 5. 2007 - čtk

Brno 14. května (ČTK) - Fakultu informatiky Masarykovy univerzity povede s největší pravděpodobností i v následujících čtyřech letech Jiří Zlatuška, který je zároveň senátorem a členem městské rady v Brně. Akademický senát fakulty jej dnes zvolil za kandidáta na děkana. Pokud ho rektor jmenuje, začne nové funkční období Zlatušky 1. září 2007 a potrvá do roku 2011, uvedla mluvčí školy Tereza Fojtová.

"Mým cílem je posilovat postavení fakulty jako vůdčího pracoviště, které stojí v čele rozvoje této odborné oblasti," řekl Zlatuška. Chce také přivést do Brna více zahraničních pedagogů a studentů.

Fakulta informatiky byla založena v roce 1994 jako první samostatná fakulta tohoto typu v České republice. V současnosti studuje v řádném diplomovém studiu téměř 1600 studentů, řekla Fojtová.

Zlatuška (osobníWeb) byl v minulosti také rektorem Masarykovy univerzity. Do senátu úspěšně kandidoval jako nestraník za Liberální reformní stranu/LiRA. Do rady města Brna se dostal jako lídr volebního uskupení -Brno2006- složeného z odborníků (produkovala LiRA).