Volby Home English

Náměstkyně má smysl pro černý humor

3. 10. 2007 - ln

DOPISY

Redaktoři LN upozornili na jeden z příkladů nestoudného chování brněnských zastupitelů (LN 20. 9. 2007). Kulturní zařízení dotovaná městem jsou ochuzována vyčleněním části vstupenek na premiérová představení z prodeje zdarma pro brněnské konšele. Ti navíc někdy ani nedorazí a jejich místa zůstanou neobsazená, i když zájemci zůstanou přede dveřmi. Náměstkyně primátora navrhuje kocourkovské řešení. Kdo si lístky zamluví a nevyužije, bude vypátrán a zpětně požádán, aby je zaplatil.

Proč tak složitě?
Stačí zrušit neoprávněné privilegium bezplatných vstupenek pro zastupitele. Divadla získají navíc peníze místo volných vstupenek, část zastupitelů půjde na představení tehdy, když jim to bude časově více vyhovovat, a na premiéry se dostane více „obyčejných“, platících diváků. Zastupitel, který si lístek normálně zakoupí a pak z nějakého (třeba velmi vážného) důvodů nepřijde, nebude veřejně kárán na neslušnost.
I když?
Možná chce náměstkyně oživit zasedání zastupitelstva pravidelným bodem „kdo nebyl v divadle, prokáže se omluvenkou od rodičů“.