Volby Home English

Prohlášení Dohody pro Ústecký kraj

27. 1. 2008 - tz


Prohlášení Dohody pro Ústecký kraj
1.Tisková zpráva

Zhruba od listopadu loňského roku se postupně formuluje nové politické uskupení v Ústeckém kraji s pracovním názvem Dohoda pro Ústecký kraj. Prioritou tohoto uskupení je sestavení kvalitní kandidátky pro nadcházející volby do Zastupitelstva Ústeckého kraje.
Do projektu se zapojila ústecká krajská organizace Unie Svobody (US-DEU), nestraníci zastoupeni Liberální reformní stranou (LiRA) a bývalí členové Občanské demokratické aliance (ODA).

Dohoda doplňuje politické spektrum Ústeckého kraje, kde chybí podobně zaměřené liberální uskupení. Hlavním cílem Dohody je nabídnout občanům v regionu nový vzhled a nová řešení současné i dlouhodobé problematiky kraje. Podepsání koaliční smlouvy mezi spolupracujícími subjekty se uskuteční nejpozději do konce února.

Vůdčími osobnostmi Dohody jsou Mgr. Lenka Černá, místopředsedkyně US-DEU a nestraník za LiRA a radní města Bíliny, Michal Mlej. O lídrovi kandidátky se zatím vede diskuse, avšak nejpravděpodobněji se jím stane imunoložka MUDr. Karola Haasová, která svou prací dlouhodobě zastává pozitivní roli nejen ve zdravotnictví, ale také na poli komunální politiky v Ústí nad Labem. Na základě sobotní krajské konference KDU-ČSL v Ústeckém kraji, kdy sněm rozhodl o možnosti koaliční spolupráce s malými stranami, se uskuteční jednání zástupců Dohody s krajskou předsedkyní KDU-ČSL Alenkou Antošovou a KDU-ČSL bude vyzvána k zapojení se do tohoto volebního projektu.

Dohoda pro Ústecký kraj
27.1.2008

e-mail: dohoda-uk@seznam.cz
tel: 605 200 077 – Radka Marečková – krajská manažerka

Mgr. Lenka Černá, e-mail: lenka@dcul.cz

Michal Mlej, e-mail: mlej@email.cz