Volby Home English

Václav Klaus má moderní sochu

6. 2. 2008 - lira

TZ LiRA, Brno 7.2.2008,

KLAUSOVA SOCHA V BRNĚ?
fotogalerie -zde- Praha, Brno

Včera byla v Praze za zájmu médii (LN, Metro, HN, ČTK, aktualne.cz) představena socha končícího prezidenta,
vzhledem k tomu, že někteří brněnští politici OBJEVILI PROBLÉM v absenci jezdecké sochy v Moravské metropoli, nabízíme jim řešení

umístit "jezdeckou sochu" prezidenta do Brna

proč?
-vytvořena byla v Brně za autorského přispění, např. senátora Zlatušky
-Brno si zaslouží moderně pojatou figurální sochu velikána
-Brno má šanci předběhnout Prahu a získat sochu jako první
-jako Brňáci, jsme připraveni zřeknout se autorského honoráře

________________________

TZ LiRA, Praha 6.2.2008

ODHALENÍ JEZDECKÉ SOCHY PREZIDENTA


Praha 6.2.2008 - Liberálové odlehčenou a přátelskou formou děkují končícímu prezidentovi za jeho pětiletou činnost pro sebe, svoji stranu a občas i pro občany České republiky.

Dnes, 12:30, v Praze na Andělu, zástupci Liberální reformní strany (LiRA)odhalili sochu končícího prezidenta ing. Václava Klause.

Politika nemusí být nenávistným partajním bojem, ale i uměním. Václav Klaus nebyl jen objevitelem českých (čtvrtých, pátých..) cest, ale mnoha svými kroky se pasoval do role uměleckého průkopníka. Asi plochou největším jeho uměleckým počinem byl megaboard na Letné s nápisem "Myslíme jinak" s hlavami VK a M.Zemana.

Poslanci a senátoři by při prezidentské volbě měli zvážit, zda se VK již neobětoval pro společnost dost a dát mu příležitost projevit svého génia i v dalších oblastech veřejného života – vědě, sportu a především umění.
Jezdecká socha je vyjádřením skrytých tužeb VK, kterým bude moci dát průchod v případě nezvolení prezidentem. Autorství sochy je kolektivním díle, když např. doplnění sochy o kompozičně vyvažující prvek PET láhve navrhl senátor Zlatuška.

Město Praha si zaslouží moderní sochu velikána a veříme, že věrný panoš Bém navrhne její vhodné umístění, ke zvážení dáváme, např. Letnou – místo Národní knihovny, nebo je možné nahradit na Václavském náměstí okoukanou a nesoučasnou sochu Václava – Václavem v pravdě aktuálním, oslovujícím současného českého občana.