Volby Home English

Projekt Alternativa míří na kraj

27. 6. 2008 - mfd

MFD Karlovarský kraj
- Politika má být jasná a čitelná. Je ale zaneřáděná. Projektem Alternativa, s nímž jdeme do krajských voleb, dáváme najevo, že se dohodnout umíme.

Tak se představilo sdružení malých stran, které pro podzimní krajské volby vytvoří společnou kandidátku. Mezi stranami je SNKed, SOS, VPM, nezávislí starostové pro kraj a Liberální reformní strana. Všechny mají své členy a příznivce i v Karlovarském kraji.

„Neschopnost současné krajské koalice naslouchat druhým je jedním z důvodů, který nás ke vzniku Alternativy vedl. Nedodržují programy, které předložili lidem, ale sledují daleko víc vlastní prospěch, například v oblasti zdravotnictví, školství nebo i masového sportu. Na budoucí koalici je ODS a ČSSD už teď dohodnutá,“ uvedl senátor, krajský zastupitel a starosta Božího Daru Jan Horník.

Ten je spolu s Miroslavem Plevným, prvním místostarostou a vyučujícím na Fakultě ekonomické Západočeské univerzity v Plzni, a karlovarským opozičním zastupitelem Jiřím Kotkem, hlavní tváří nově vzniklého seskupení. „Rozvoj svobodné občanské společnosti, odmítnutí přetrvávajících totalitních komunistických jevů, právo a pořádek v kulturní a vzdělané společnosti, stabilní uspořádání pro Evropu a hospodářská a podnikatelská svoboda. To jsou naše hlavní východiska - pilíře, od nichž se odvíjí naše snažení,“ představil Kotek.

„Z vlastní zkušenosti vím, že se zástupci velkých stran jsme schopni se třeba na úrovni města dohodnout. Na krajské úrovni už ne. Přitom jde o tutéž stranu. Nevymezujeme se vůči těmto stranám, ale vůči konkrétním lidem, kteří je na krajské úrovni představují,“ vysvětlil Miroslav Plevný.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - karlovarský kraj