Volby Home English

Zabraňme koalici cynismu-korupce-průměrnosti

9. 10. 2008 - a8

9.10.2008, TZ Alternativa -2008-, Brno

Vysoké preference ČSSD, vezoucí se na vlně populismu, jí dávají šanci vyhrát volby na jižní Moravě a sestavit krajskou vládu. Ať již to udělá jako v severních Čechách s ODS (Ústí, Liberec, Vary) nebo jako ve Zlíně ještě přibere KDU, vždy půjde jen o rozdělení dobře placených postů a pokračování dosavadní politiky "poklidného průměru" dosavadní konzervativní koalice, bez podstatné změny obsahu.

ČSSD čtyři roky skrytě podporoval současnou koalici na kraji za jeden placenou trafiku pro svého krajského předsedu Božka. Ten čtyři troky bere plat předsedy kontrolního výboru aniž něco zkontroloval, neřkuli našel nějakou nepravost s hlavním cílem nepohněvat si chlebodárce KDU-ODS.

Programově jsou ČSSD, ODS a její satelit KDU-ČSL totožné. V čem se liší v dopravě, zdravotnictví, školství?
Alternativa -2008- má zásadně odlišný program od těchto tzv. velkých stran. Např. vidíme klíčový problém pro budoucnost v pokračování chybné politiky kraje v oblasti středního školství. O jeho struktuře nerozhoduje přání rodičů a názory odborníků, ale nekompetentní udržování současné struktury a nadbíhaní zaměstnavatelům, kteří mají zájem na levné, úzce specializované pracovní síle. Přesto nás pánové Hašek, Venclík a Juránek straší silnější podporou učňovského školství (vlastní děti, ale posílají na víceletá gymnázia).

Alternativa -2008-
je jedinou šancí zabránit (super)velké koalici. Pokud, přes mediální blokádu, dostaneme důvěrů voličů, budeme usilovat o zabránění vzniku koalice cynismu (ČSSD), korupce (ODS) a průměrnosti (KDU-ČSL). Na rozdíl od některých "nezávislých" (Vysočina, Hradec, StĆechy) se nedáme od žádné strany koupit za uvolněné funkce.
Jižní Morava má na VÍC.