Volby Home English

VOLBY: přijďte 24.10. volit nezávislé

18. 10. 2008 - lira

TZ Liberální reformní strana
poděkování za podporu, rezignace předsedy
=============================


Liberálové děkují voličům za podporu jejich kandidátů i kandidátů spřízněných stran.
Blahopřejeme kolegům z Alternativy (KarloVarsko -10%), SOS (Liberecko -6%).

!! PŘÍJĎTE VOLIT do senátu, II. kolo v pátek 24.10.

Jiří Dienstbier, Kladensko

16232 hlasů (36,88%) x ODS (36,36%)

doporučujeme podpořit obhajující senátory, kteří se osvědčili

Josef Novotný, Žďársko
Václava Domšová, Rychnovsko
_______________________

Děkujeme za podporu neúspěšných kandidátů LiRA
Jiří Zlatuška, Brno
9063 hlasů (19,24%) stačilo pouze na třetí místo

Alternativa -2008-, jižní Morava
1023 hlasů (0,27%)

Dohoda pro Ústecký kraj
1027 hlasů (0,42%)
_______________________

Rezignace předsedy LiRA/LiberálovéČR

V reakci na neúspěch voleb na jižní Moravě (senátní i krajské) a ztrátě parlamentní pozice Liberální reformní strany po šesti letech, nabídl dnes předseda Milan Hamerský svoji funkci. Na prosincovém sjezdu LiRA bude voleno nové vedení, které nabídne členům, příznivcům, politickým partnerům a především liberální veřejnosti novou strategii prosazování LIBERÁLNÍ politiky v ČR. Mezi seriózně zvažované varianty připadá kromě pokračování činnosti, její pozastavení, sloučení s jinými stranami, změna názvu a programového zaměření.
_______________________

Hodnocení voleb (+/-)

+ a) ODS zaplatila cenu za "malou koalici", kterou vytvořila po volbách 2006 v rozporu s hlasy voličů, polovina voličů =opozice + nespokojenci z řad voličů koaličních stran vynesli ČSSD k historickému vítězství.
+ b) ČR potvrdila pozici standardní země, kde jsou krajské (komunální, evropské) volby v polovině mandátu vlády referendem opozice proti vládním politice a kde je masově používán politický marketing (SRN, VB) nadřazující formu na obsahem.
- c) Překvapivý propad SZ je z části "vrácenou půjčkou médii" (nadsazenými průzkumy a nekorektním protěžováním v roce 2006 jim média pomohla nabalit voliče "středu" po US-DEU a dostat je do sněmovny, teď naopak nadsazené průzkumy a opět nekorektní protěžování nechalo voliče doma),
SZ pomohli ze senátu několika osobnostem postavením svých kandidatů - Mejstříkovi (Praha1), Sequensovi (Plzeň), Zoserovi (Děčín).
+/- d) Útlum fenoménu "nezávislých" je dalším krokem ke standardní politické mapě. I osobnosti, pokud chtějí dlohodobě působit v politice, musí spolupracovat s některým z politických / ideologických "táborů".