Volby Home English

Předseda LiRA rezignoval

20. 10. 2008 - media

Předseda LiRA rezignoval
LN | 20.10.2008 | Metropole/Brno
VOLEBNÍ NEÚSPĚCH

BRNO Předseda Liberální reformní strany (LiRA) Milan Hamerský rezignoval kvůli neúspěchu ve volbách na svoji funkci. LiRA v krajích ani v Senátu nezískala jediné křeslo, v minulém volebním období měla v koalici se zelenými jeden zastupitelský mandát na jižní Moravě a senátorský post Jiřího Zlatušky, který však svoji pozici neobhájil.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

____________________

Šéf LiRA rezignoval
Právo | 20.10.2008 | Jižní Morava - Vysočina

Předseda Liberální reformní strany (LiRA) Milan Hamerský rezignoval. V krajích ani v Senátu nezískala tato strana jediné křeslo, v minulém volebním období měla jeden mandát na jižní Moravě a senátorský post Jiřího Zlatušky, který však svoji pozici neobhájil.
LiRA bude na prosincovém sjezdu zvažovat pozastavení činnosti, sloučení s jinými stranami nebo změnu názvu a programového zaměření.

__________________

volební protagonisté
E15 | 20.10.2008 | Senátní a krajské volby

Michael Kocáb senátní kandidát zelených Známý hudebník se nedostal do druhého kola senátních voleb, přestože ho sázkové kanceláře považovali za jednoho z favoritů a svou podporu mu vyjádřil i bývalý prezident Václav Havel. Porazili ho Zdeněk Schwarz z ODS a Blanka Haindlová z ČSSD. Jiří Zelenka Severočeši.cz Až z padesátého místa na kandidátce hnutí Severočeši.cz dostaly preferenční hlasy do zastupitelstva Ústeckého kraje podnikatele a zakládajícího člena hnutí Jiřího Zelenku. Preferenční hlas mu dalo 3341 voličů, což ho posunulo na první místo.
Milan Hamerský šéf strany LiRA Předseda Liberální reformní strany (LiRA) Milan Hamerský kvůli neúspěchu ve volbách rezignoval. LiRA v krajích ani v Senátu nezískala jediné křeslo, v minulém volebním období měla jeden zastupitelský mandát a senátora Jiřího Zlatušku.
Helmut Dohnálek šéf SNK Evropští demokraté Předseda strany a dosavadní zástupce hradeckého hejtmana označil výsledek své strany v krajských volbách za neúspěch a na nejbližším sněmu strany dá svou funkci k dispozici. Strana se dostala do zastupitelstva pouze v Královéhradeckém kraji.
Radek Sušil senátor za ČSSD Jako jediný ze všech kandidátů se dostal do Senátu již v prvním kole voleb, když ve volebním obvodu Karviná získal přes 53 procent hlasů. Vyhrát v prvním kole se mu povedlo jako vůbec prvnímu senátnímu kandidátovi v ČSSD.

_________________

Předseda LiRA Hamerský rezignoval kvůli volebnímu neúspěchu
ČTK | 19.10.2008 | Politika - Brněnský kraj

Brno 19. října (ČTK) - Předseda Liberální reformní strany (LiRA) Milan Hamerský rezignoval kvůli neúspěchu v krajských a senátních volbách na svoji funkci. ČTK to dnes sdělil v písemném prohlášení. LiRA v krajích ani v Senátu nezískala jediné křeslo, v minulém volebním období měla jeden zastupitelský mandát na jižní Moravě a senátorský post Jiřího Zlatušky, který však svoji pozici neobhájil.
LiRA bude podle Hamerského na svém prosincovém sjezdu zvažovat pozastavení činnosti, sloučení s jinými stranami nebo změnu názvu a programového zaměření.
Na jihu Moravy, kde měla dosud strana jednoho zastupitele, byla LiRA součástí Alternativy 2008. Koalice s US-DEU a Stranou pro otevřenou společnost získala jen 0,27 procenta hlasů. Bez úspěchu kandidovala strana v rámci různých uskupení také na Ústecku, Liberecku a Karlovarsku. Ve dvou posledně zmiňovaných se sice uskupení dostala do zastupitelstva, křesla si však podělily ostatní strany ze sdružení. V jiných krajích LiRA nekandidovala.