Volby Home English

Libertas.cz nepodpoří Liberálové.cz

30. 11. 2008 - lira

TZ Liberální reformní strany
Libertas.cz nepodpoří Liberálové.cz
========================

Sjezd LiRA/Liberální reformní strany rozhodl, že se strana zúčastní voleb do Evropského parlamentu v červnu 2009 s vlastní kandidátkou pod názvem >LIBERÁLOVÉ.CZ<.

Liberálové vítají přípravu otevřeně "euroskeptické", protifederální strany Libertas, se kterou jsou připraveni vést polemiky o budoucí nejvhodnější podobě Evropské unie. Liberálové nepodporují argumenty antifederalistů a podivují se přípravám na vznik nové strany, když už zde je bobošíkovská Politika21. Současná ani připravovaná podoba EU není to co liberálové podporují, my chceme posílit svobody českých občanů klasicky liberálně, transparentní dělbou moci - federální strukturou, kterou známe z USA či Švýcarska. Náš program jsou USE/Spojené státy evropské místo plíživého posilování Bruselu přes Lisabonskou smlouvu.

Liberálové vyzývají ODS, aby skočila se švejkováním a jasně se vyjádřila zda je pro či proti Lisabonské smlouvě a přestala poškozovat mezinárodní pověst ČR, jako státu jehož reprezentace podepíše mezinárodní smlouvu a následně o ní mluví jako o "shitu".