Volby Home English

Liberálové.CZ vítají vznik Libertas.cz

11. 12. 2008 - LIB

TZ Liberální reformní strany
Libertas.cz vítáme, Liberálové.CZ jsou hlavní konkurencí
================================


Liberálové vítají přípravu otevřeně "euroskeptické", protifederální strany Libertas.cz, se kterou jsou připraveni vést polemiky o budoucí nejvhodnější podobě Evropské unie. Snahy vysmívat se snaze nabídnout českým občanům novou stranu odmítáme. Současné sněmovní strany názor veřejnosti na Evropu a její možnou budoucí podobu nezajímá.

České politice chybí seriózní diskuze o tom, jakou EU chceme. Ví to někdo? Kdo vyřejnosti vysvětlil obsah Lisabonské smlouvy? Co jejím schválením jako Evropané získáme? Co jako Češi ztratíme?

Liberálové nepodporují argumenty antifederalistů, ti jsou už dnes zastoupeni mezi českými europoslanci (Bobošíková, Železný). Zástupci českých liberálů ve třetí největší frakci v Evropském parlamentu (100/735) zatím chybí! Současná ani připravovaná podoba EU není to co liberálové podporují, my chceme posílit svobody českých občanů klasicky liberálně, transparentní dělbou moci - federální strukturou, kterou známe z USA či Švýcarska. Náš program jsou USE/Spojené státy evropské místo plíživého posilování Bruselu přes Lisabonskou smlouvu.

Sjezd LiRA/Liberální reformní strany rozhodl, že se strana zúčastní voleb do Evropského parlamentu v červnu 2009 s novou kandidátkou pod názvem >LIBERÁLOVÉ.CZ<, která je otevřena všem liberálům a FEDERALISTŮM.
Liberálové.CZ chápou Libertas.cz jako vážnou konkurenci, proti federální podobě EU bude postaven konzervativní návrh mezivládní spolupráce evropských států.

Liberálové vyzývají ODS, aby skočila se švejkováním a jasně se vyjádřila zda je pro či proti Lisabonské smlouvě a přestala poškozovat mezinárodní pověst ČR, jako státu jehož reprezentace podepíše mezinárodní smlouvu a následně o ní mluví jako o "shitu".