Volby Home English

Postavme Národní knihovnu na Letné jako památku na J.Kaplického

15. 1. 2009 - LIB


NÁRODNÍ KNIHOVNA NA LETNÉ JAKO PAMÁTKA NA JANA KAPLICKÉHO
TZ L i b e r á l o v é . C Z
k úmrtí Jana Kaplického
======================

Postavme Kaplického knihovnu na Letné!!

Hluboce litujeme ztráty vynikajícího architekta Jana Kaplického, který byl velkou osobností světové architektury. Vyjadřujeme hlubokou soustrast pozůstalým – rodině i přátelům. V osobě Jana Kaplického ztrácíme nejen umělce a vynikajícího profesionála, ale také gentlemana, jehož noblesa, nadhled a smysl pro fair-play nám bude velmi chybět.

Za svůj život pan Kaplický realizoval několik vynikajících staveb, které jsou výjimečné nejen charakteristickým vzhledem, ale i vynikající funkčností a technickým řešením.

Praha jako jeho rodné město se k němu příliš dobře nezachovalo. Přestože vyhrál mezinárodní soutěž a tento výsledek potvrdila i Mezinárodní komora architektů, musel pan Kaplický čelit nechutným útokům, aroganci, lžím a nečestnému jednání.

Pražská ODS s podporou ministra kultury za KDU-ČSL přichystala po vítězství v soutěži panu Kaplickému koktejl podrazů a zákulisních rošád, které jako by vypadly z komunistických 50. nebo 70. let. Byly to právě tito lidé a jejich nízké motivy - osobní zášť, peníze nebo profesní žárlivost - kteří nesou vinou za předčasné úmrtí tohoto velkého člověka.

Protože nesouhlasíme s postupem pražského Magistrátu a jeho zákulisních praktik a Kaplického návrh Národní knihovny považujeme za skutečně nadčasový a vynikající, vyzýváme všechny spřízněné občany, občanská a jiná sdružení, politické strany k hnutí směřující ke stavbě Národní knihovny na Letné. Jan Kaplický by si svou poslední realizaci doma jistě zasloužil, nejen jako omluvu a satisfakci. Pan Kaplický již s lidskou malostí bojovat nemůže - ale my ano.

kompas

web na podporu dostavby
Liberálové.cz jsou nová politická strana, která chce v pravé části spektra prosazovat liberální myšlenky a řešení jako je minimální role státu, důraz na právo, vzdělání a svobodu jednotlivce.