Volby Home English

Další senátor ČSSD ma potíže se zákonem (Dryml, Trpák,... Dienstbier)

26. 2. 2009 - L i b e r á l o v é . C Z


TZ Liberálové.cz podali 25.2.2008 odpoledne trestní oznámeni pro podezření z podvodu na senátora ČSSD Jiřího Dienstbiera.
Liberálové na základě písemné smlouvy z 14.3.2008 o spolupráci se senátorem ČSSD odvedli množství práce a vložili nemalé prostředky do jeho úspěšné volební kampaně.
JD se rozhodl nedodržet smlouvu s odkazem, že jde "maximálně o morální závazek".

Liberálové.cz:

a) se omlouvají voličům, že podporovali v senátní kampani Jiřího Dienstbiera v domnění, že do politiky vracejí nejen výraznou osobnost, ale i slušného člověka, rozpor mezi volebním heslem "Mně můžete veřit" a chováním dotyčného, je smutným dokladem kam až může česká politika klesnout
b) chtějí vrátit do politiky slušnost, dodržování písemných smluv je pro to minimální základ, proto se nesmířili s nesolidním chováním pana senátora a předsedy nejvlivnějšího senátního výboru
c) věří, že představitelé ČSSD se postaví ke kauze svého senátora čelem a vyzvou jej k řešení jeho závazků a odstoupení z funkce předsedy zahraničního výboru
d) nemohou akceptovat poškození oprávněných nároků svojí strany a jsou připraveni hájit svá práva před soudy

Doplňující informace:

Liberálové pomáhali JD již v (před)prezidentské kampani od léta 2007, po rozhodnutí ČSSD podpořit jako kandidáta na prezidenta Jana Švejnara, dostal JD náhradní nabídku kandidovat do senátu.
ČSSD na základě svých analýz považovala obvod Kladno za PROHRANÝ (podobně jako obvody v Praze).
Liberálové jednali se zástupci ČSSD (Paroubek 2x, Tvrdík 1x) a dohodli společný postup, JD kandiduje za ČSSD a kampaň mu realizují liberálové, kteří budou v případě úspěchu senátem placenými asistenty.
Liberálové získali pro JD podporu od SZ i když ti už měli vlastního kandidáta v obvodě Kladno.
Liberálové do kampaně vložili kromě přesně doložitelných finančních prostředků své strany i stovky hodin práce svých členů a množství znalostí (např. senátní kampaň J.Zlatušky, T.Ježka) a nápadů (např. organizace setkání s desítkami starostů, novináři, podnikateli, hasiči).
Kampaň JD se na základě rad liberálů graficky výrazně odlišovala od kampaně ostatních kandidátů ČSSD (základní barva bílá místo oranžové) a zdůrazňovala "nezávislost".
Zástupce liberálů byl okresním výborem ČSSD v Kladně v dubnu 2008 zvolen volebním manažerem pro senátní volby v obvodu Kladno.
Zástupce liberálů byl na webových stránkách JD uváděn jako asistent ještě 6tydnů po volbách, i když již v den zvolení naznačil JD do telefonu, že smlouvu nechce dodržet "musíme se sejít, jsou nějaké problémy".

Přílohy:
fotogalerie kampane JD -zde-

________________________________
Tisková zpráva ČSSD 26.2.2009

ČSSD se kategoricky ohrazuje proti zkresleným, neúplným a nepravdivým informacím zveřejněným předsedou strany Liberálové.cz Pavlem Weissem o zajištění kampaně senátora Dientsbiera mimoparlamentní stranou LiRA.

Lidé ze sdružení LiRA se účastnili pouze dvou jednání ústředního volebního štábu ČSSD v březnu a dubnu 2008, přičemž z dalších jednání byli rozhodnutím ústředního volebního štábu ČSSD vyloučeni pro absolutní ztrátu důvěry a důvodné podezření ze zneužívání interních dat a informací sociální demokracie.

Kampaň senátora Jiřího Dientsbiera financovala v první řadě sociální demokracie a zajišťoval ji její volební štáb v čele s Jaroslavem Tvrdíkem. ČSSD na kampaň svých úspěšných senátorů přímo vyčlenila 900 tisíc korun. Současně financovala a plně zajišťovala pro všechny své senátory a kandidáty do krajských zastupitelstev zastřešující národní kampaň společnou pro všechny kandidáty ČSSD.

Medializaci ze strany pana Weisse ČSSD považuje za neetickou snahu o vlastní zviditelnění se před nadcházejícími evropskými volbami. Nedivíme se, že při používání podobných prostředků politického boje panové Weiss a Hamerský neuspěli před veřejností s mnoha svými politicko-podnikatelskými záměry. Věc proto předáváme našim právníkům.