Volby Home English

Držme komunisty od moci

1. 3. 2009 - L i b e r á l o v é . C Z

co hýbe společností a politikou

kompas


U příležitosti výročí komunistického převratu z roku 1948, Vítězného února, jste zváni na antikomunistický happening "Držme komunisty od moci".

Kdy? 25.2. (středa) od 16.00
Kde? České Budějovice - Lannova třída - u restaurace Vatikán (poblíž sídla ČSOB / památníku založení města ČB)


kompas

-http://www.facebook.com/group.php?gid=126935900105-


17.2.2009, Poslanci: rozhodněte zda Lisabonskou smlouvu schválíte
================

Liberálové.cz vyzývají poslance, aby vystoupili ze začarovaného kruhu obstrukcí a odkladů projednávání Lisabonské smlouvy z důvodů vnitřních pnutí v ODS.
Premiér a ministr zahraničí podepsali v říjnu 2007 Lisabonskou smlouvu a závazek, že ji projednají (ratifikují) tak, aby mohla vstoupit v platnost 1.1.2009. Jako i jiné závazky, nebyl tento současnou vládou splněn a nedůstojným odkládáním klesá prestiž naší země před partnery v EU.

Podle názorů liberálů by poslanci měli neprodleně odpovědět na základní otázku: jste schopni rozhodnout sami nebo smlouvu svěříte občanům v referendu (poslanecký návrh je už v druhém čtení)?

Referendum je jen zdánlivě delší a komplikovanější cesta.
I když nakonec bude smlouva v PSP schválena, lze očekávat dlouhé jednání v senátu s nejasným výsledkem. V případě schválení se někteří senátoři obrátí na ÚS, po jeho rozhodnutí se může na ÚS obrátit i prezident a nakonec, co když smlouvu nepodepíše?
Politikům chybí odvaha svěřit osud smlouvy českým Evropanům.

Liberálové proto nabídli veřejnosti projekt OR - Občanského referenda, které není jednotranné, ale umožňuje vyjádřit základní tři postoje k dokumentu. K dnešnímu dni je poměr hlasů 65/145/6.


14.2.2009, Blahopřejem SSo k ustavení
-vítáme konkurenci v konzervativním táboře
================

Liberálové.cz vítají vznik nové konzervativní strany eSeSÓ. Doufáme, že nová strana napomůže naší snaze vrátit do politiky ideovou soutěž, vytěsněnou koňskými handly (tragi)komické dvojice Paroubek-Topolánek (mise za poplatky, Lisabon za radar, vypárování těžce nemocného poslance za omluvu, funkcičku za kilo svíčkové).
Na české politické scéně chyběla jasná konzervativní strana, jestli její roli dokáže plnit SSO je jen na jejich členech. Liberálové.cz se těší na názorové střety jak o témata související s Evropou, Klausem, tak i třeba etická (eutanázie, zveřejňování odposlechů).

13.2.2009, Vlajka EU zavlála na Pražském hradě
-díky liberálům
================

V rámci pátečního předání sladkého daru prezidentovi, zavlály na pražském hradě vlajky EU. Liberálové považují za nedůstojné odmítání prezidenta českých Evropanů, umístit vlajku EU vedle vlajky ČR tak, jak je to obvyklé na jiných státních úřadech. Pokud pan prezident chce šetřit státní prostředky, nabízíme mu vlajku EU darem.
autor AS: -fotogalerie-

13.2.2009, Klausovi to osladíme
-VK 6let prezidentem
================


My, čeští Evropané, chceme při příležitostí šestého výročí zvolení Václav Klause prezidentem poděkovat mu za nepřehlédnutelnou reprezentaci naší vlasti v zahraničí. Václav Klaus byl poprvé zvolen prezidentem 15.2.2003
Stejně jako loni při odhalení „jezdecké sochy“ VK (fotogalerie -zde- i tentokrát volíme odlehčenou formu, která je v duchu typicky českého laskavého humoru.
Sladký dar přinese naše poselstvo na Pražský hrad v pátek 13.2. ve 12h.

Média o akci
Prezident Klaus obdrží dort od strany Liberálové.cz -čtk-, -LN-, -MediaFax-, --
autor AS: -fotogalerie-

9.2.2009, Kauza Rath-Reflex
-Liberalove.cz meri vsem stejnym metrem
================================

Liberalove.cz povazuji pokusy politiku o primery z dob nacismu za nechutne a prokazujici jejich nizkou uroven znalosti i miry.
Zakladni cit pro fair play nas vede k "dorovnani" oslavovatele z CSSD (exODS), kolegou v prostorekosti a soucasnym lidrem ODS. Jeho nesmrtelne vyroky ..Es kommt der Tag, po nastupu na ministerstva prijde noc dlouhych nozu.., by ho v normalni zemi diskvalifikovali z moznosti stat se premierem. A ted dokonce ridi Radu EU.

8.2.2009, Vladni navrhy zmen VOLEBNIHO SYSTEMU
-Liberalove.cz prosazuji vetsinovy system (Francie)
================================

Liberalove.cz odmitaji ucelovost navrhu uprav volebniho systemu a zonglovani se zahranicnimi modeli (holansky, recky, atd) tak, aby to vyslo dobre i pro subjekty, kterym uz stacila uteci tretina poslancu.
ANO, jiz 13let mame slabe vlady, a je treba to resit zmenou volebniho systemu tak, aby doslo k posileni sily a soudrznosti vladnich koalic a oslabeni soucasnych ci budoucich extremistu.
Ceska republika potrebuje Renesanci demokracie = obnoveni duvery obcanu v demokraticke instituce. Liberalove.cz navrhnou komplex zmen, jejich soucasti bude zmena systemu voleb do snemovny z (deformovaneho polo) pomerneho na vetsinovy podle vzoru z Francie:
vice nas text jiz z roku 2004! Promyšleně změňme volební zákon
http://www.liberalove.cz/archiv.php?co=1082987531

_________________________________________________

7.2.2009, Eutanazie Italky, která je 17 let v kómatu
-Liberalove.cz uz maji novy navrh pro CR
==========================


Aktualni kauza v Italii je inspirativni i pro situaci v CR. Liberalove.cz jiz zpracovali novy navrh na uzakoneni eutanazie, kter v tuto chvili konzultuji s nekolika odborniky tak, aby co nejdrive mohli verejnosti predstavit novy navrh zakona o "dustojnem konci", ktery zvysi prava umirajicich a jejich pribuznych.
FaceBook Eutanazie: http://www.facebook.com/group.php?gid=61228396349
web: http://www.eutanazie-dobrasmrt.cz

_________________________________________________

4.2.2009, e-mail poslancům
- referendum o LS
==============


Vazeni predsedove poslaneckych klubu,
vazeni poslanci a poslankyne,

obracime se na Vas s zadosti, abyste projednali a schvalili navrh skupiny poslancu - ustavni navrh zakona referenda o Lisabonske smlouve. V nami prilozenem navrhu strany Liberalove.cz nabizime jednu vyznamnou zmenu proti poslaneckemu navrhu. Doporucujeme spojit termin referenda s volbami do Evropskeho parlamentu, coz by zvysilo zajem verejnosti o evropska temata, prineslo financni uspory a bylo organizacne jednoduche.