Volby Home English

Začni počítat, národe český!

11. 3. 2009 - idnesBlog

Sociální demokraté si jako téma číslo jedna v kampani k volbám do Evropského parlamentu (EP) zvolili řešení dopadů hospodářské krize.
Lídr kandidátky, akademik Jiří Havel se k plánu pro ekonomický týdeník Euro vyjádřil následovně: „Evropa dává na sociální oblast 27 až 28 procenta HDP, my pouhých devatenáct. Evropa dává 12,1 procenta HDP dona důchody. My poskytujeme českým důchodcům podporu ve výši 7,9 procenta HDP. Náš systém je velmi skromný a je na spodní hranici únosnosti …“ O návrzích vládního Nervu si myslí, že „jsou v pořádku. Sám jsem se k tomu přihlásil.

Kde však zůstal člověk, který ponese důsledky? Musíte ho motivovat, aby krizi překonal a mohl několik měsíců v rozumných podmínkách přežít.“ Rozhodně nechci pochybovat o důležitosti státní péče o potřebné občany. V tomto ohledu považuji plán sociálních demokratů za solidární a jsem přesvědčený, že na takový program zareaguje velká část voličů. Je však tento plán skutečně solidární, nebo se jedná jenom o typicky populistický tah? Jaké důsledky by návrhy socialistů měly na nás všechny?
....
-celý-text-