Volby Home English

Liberálové.cz: odmítáme nezodpovědnost poslanců

25. 3. 2009 - L i b e r á l o v é . c zVyslovení nedůvěry vládě České republiky uprostřed jejího předsedání Evropské unii je projevem ostudně nízké úrovně české politické scény. Nemá smysl dovolávat se soudnosti nezařaditelných, nikomu neodpovědných, odpadlých poslanců a poslankyň delegovaných do sněmovny ODS, SZ a ČSSD.

Viníky současné situace jsou všechny sněmovní demokratické strany. Komunisté mají přirozený zájem na šíření chaosu a to se jim daří. ČSSD se projevila jako nestátotvorná politická síla absolutně nadřazující svoji chtivost po moci nad zájmy nejen občanů ČR, ale i všech Evropanů 27 státu EU. Současná EU potřebuje silné vedení na řešení vážných otázek. ČSSD vážně poškodila jak pověst ČR, tak i akceschopnost EU.

Opět se prokázalo, že v české politice chybí konzistentní liberální síla, prosazující odpovědnou, vypočitatelnou, solidní a proevropskou politiku. Vnitřně se rozpadající ODS, SZ, KDU i vládní ČSSD nemají funkční nepopulistická řešení použitelná pro současné problémy.

Liberálové.cz nabízejí veřejnosti JEDINOU kandidátku:
a) konzistentně liberální
b) hlásící se ke třetí nejsilnější evropské politické síle - frakci liberálů a demokratů ALDE
c) generačně nespojenou se současnými stranami
d) s osvědčenými recepty z úspěšných zemí (Dánsko)
e) s odborníky z dalších zemí EU (Německo, Slovensko, Holandsko)


Liberálové.cz jsou připraveni na předčasné volby. Budeme prosazovat Renesanci demokracie, chceme:
a) změnu volebního zákona na většinový
b) jasná pravidla pro lobbing
c) omezení imunity zákonodárců
d) zásadní omezení vlivu politiků na složky justice, mediální rady, policii, atd.
e) schválení zákona o obecném referendu
f) zrušení státního financování stran ze státního rozpočtu a omezení výdajů stran na volební kampaně

Liberálové.cz považují za smutné, že vedle liberálů nestojí jen jedna konzervativní proevropská strana. "Nezávislí a proevropští odbornící/starostové" rozložili SNK ED na tři kandidátky -EDS, S+N-USdeu, SNK. K tomu dvě strany zelených. Smutné příběhy SZ a SNKED dokládají nepoučitelnost post-Havlovského tábora a jejich nepoužitelnost do budoucna.

Chce to generační výměnu! Chce to liberály!