Volby Home English

V JEDNOTĚ JE SÍLA

25. 3. 2009 - tz

Výzva Liberálové.cz
adresáti:
*SZ, M.Bursík, J. Dusik*
*SNK ED, H.Dohnálek, L.Macek*
*EDS, J.Hybášková*
*S+N, P.Gazdík, J.Štetina *
*SOS, P.Rytíř, J.Brož*
*US-DEU, J.Černý, L.Černá*
*APK - K.Kotek*

*Spojme se - V JEDNOTĚ JE SÍLA*

Liberálové.cz tváří v tvář současné politické krizi rozpoutané nezodpovědnou opozicí a nezařaditelnými poslanci vyzývají ostatní partnerské "malé" proevropské liberální, konzervativní, středopravicové politické subjekty a vládní SZ k neprodlenému jednání o možnosti úzké volební spolupráce pro volby do Evropského parlamentu i Poslanecké sněmovny.

*Svatoplukovy pruty*

Budeme voláni k zodpovědnosti za naši neschopnost se dohodnout, která mimo jakoukoli rozumnou pochybnost povede k propadu značného množství hlasů středových voličů. Veřejnost od nás očekává alternativu k současné politice ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL a eurozbabělců. To, že se SZ a SNK rozpadly na více subjektů samostně kandidujících do EP krizi neřeší, ale naopak prohlubuje. Vlastními kroky (rukama) připravujeme podmínky pro budoucí politickou mapu pouze se třemi stranami -ČSSD, ODS a KSČM. Skutečně to chceme? Zodpovíme si to před voliči, sebou i našimi dětmi?

*Test Evropou*

Termín podání kandidátek do Evropského parlamentu je neúprosný. Vyzýváme k neprodlenému jednání (např. tento pátek v Praze) o vytvoření bloku "nesocialistických středových" stran nabizejících ALTERNATIVU k současné žalostné úrovni české politiky.
Osobní ambice musí jít stranou. V tuto chvíli se rozhoduje o prestiži České republiky v Evropě a především o budoucí podobě českého politického systému. Naše spolupráce nemůže stát na negaci, ale na programové blízkosti a především zájmu českých Evropanů.