Volby Home English

Svobodní nerozumí fungování Evropskému parlamentu

29. 3. 2009 - x

TZ Liberálové.cz

Kůl v plotě
Vedení Strany svobodného občana potvrdilo kandidátku pro volby do Evropského parlamentu (EP). První výroky lídra SSO hned na úvod prokázaly jeho neznalost EP a jeho fungování, nabízí voličům, že nás (stejně jako duchovní otec Klaus) povedou do izolace.

zdroj: Česká média:
"Jsme pravděpodobně první stranou, která bude v Evropském parlamentu v opozici, to znamená, že se nezapojíme do stávajícího systému politických frakcí," řekl Payne ČTK. Pokud strana uspěje ve volbách, nevyloučil případnou spolupráci s podobně orientovanými stranami. "Budeme předkládat alternativní návrhy k podmínkám evropské integrace," dodal lídr kandidátky SSO.


zdroj: Evropský parlament
a) v EP je dnes 30 nezařazených poslanců, z ČR Bobošíková
b) v EP jsou i silně euroskeptické frakce, např. Nezávislost/Demokracie, ve které je Železný
c) v EP se názory prosazují prostřednictvím spolupráce poslanců z různých zemí v politických frakcích, 1-2 čeští euroskeptici budou úplně mimo jakýkoliv vliv

"Lídr SSO Jiří Payne prokázal hrubou neznalost a nepochopení fungování Evropského parlamentu. Nezařaditelní poslanci ničí českou politickou kulturu, je záhadou, proč se stali inspirací pro svobodné. Lídr svobodných potvrdil, že nemají v Evropě žádné partnery," uvedl Milan Hamerský, lídr Liberálové.cz. Hamerský dále uvedl, že jím vedená kandidátka směřuje do třetí největší frakce ALDE - Aliance liberálů a demokratů.