Volby Home English

Ten Rath je ale číslo

12. 4. 2009 - článek

psáno pro blog -iDnes-

Středočeský hejtman zveřejnil služební mobil na soudkyni, která rozhodla jinak než by ráth. Kdo má zájem, aby mu poslanec ČSSD vysvětlil svoje chování, najde v textu níže jeho služební mobil.

Média a Soudcovská unie se do poslance ostře pustily, jeho straničtí přátelé jej nepodrželi, ani jedni nepochopili co je v chování oranžového poslanco-hejtmano-doktora skutečný problém. Nectí zákon!

Zveřejnění služebního kontaktu na veřejnou osobu, kterou si navíc luxusně platíme (průměrný plat soudce 83 tisíc měsíčně) za to, že bude schopna nestranně posuzovat závažné spory není problémem. Každý soudce musí unést mnohem větší tlak, než je zveřejnění jeho poštovní adresy do práce a služebního mobilu. Mnozí rozhodují spory proti státu, spory kde jde o miliardy nebo kriminalitu spojenou s mafiemi.

I u nás je běžné, že mobil na politika, např. starostu, najdete na webových stránkách obce nebo úřadu. Jde o vzorový příklad bouře ve sklenici vody.

Vláda práva nebo socialistická libovůle?

Skandální je ve skutečnosti snaha hejtmanů ČSSD (podporovaných v koalicích ODS, KDU, SNK, KSČM) nadále obcházet zákon přikazující hrazení několika typů regulačních poplatků ve zdravotnictví přímo občany. To je odsouzeníhodné. To mají média a Soudcovská unie pranýřovat. Socialisté neutuchají v kreativitě jak obejít nepohodlné zákony ve zdravotnictví či ústavu při rozpouštění sněmovny.
Kdo volí socialisty, volí v první řadě právní nihilismus a neúctu k zákonům. Jako liberál mám k regulačním poplatkům ve zdravotnictví (dalšímu zdanění občanů) značné výhrady, jako občan jsem povinnen je hradit.

Pokud Vás zajímá, proč obchází zákony a porušuje slib poslance, SMS nebo volejte na služební mobil D.Ratha hrazený daňovými poplatníky.
M: +420-602-791-388