Volby Home English

Liberálové.cz zveřejnili Rathovo číslo. REAKCE hejtmana

13. 4. 2009 - nova


Podle lídra strany se občané mají právo zeptat, proč Rath obchází zákon a porušuje slib poslance. Ten jim vzkazuje, že jsou natvrdlí.

Strana Liberálové.cz se rozhodla nechat hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha (ČSSD) čelit vlastní politice a v neděli zveřejnila číslo na jeho služební mobil. V neděli to potvrdil lídr liberálů Milan Hamerský.

"Občané mají právo zeptat se přímo opozičního poslance ČSSD, proč porušuje slib poslance a proč v pozici hejtmana obchází zákon," vysvětlil Hamerský.
Pokud Rathovi jeho chování toleruje ČSSD, pak je podle Hamerského "jediná možnost jak zabránit pohrdání zákony od politiků, je nevolit socialisty."
Liberálové zveřejnili mobilní číslo na Davida Ratha na Facebooku a webu liberálů.

"Liberálové.cz jsou asi trochu natvrdlí, když zamění veřejné telefonní číslo na ústřednu soudu za služební mobil," vzkázal jim hejtman Středočeského kraje David Rath.
Na druhou stranu si hejtman pochvaloval, že má konečně šanci popovídat si díky Liberálům.cz s lidmi, kteří mu vyjadřují podporu.

Rath: Telefon mám přetížený
"Je však trochu problém, že se tím mé číslo stalo trvale přetížené, což může způsobit vážný problém v případě, že v kraji nastane krize. Jsem totiž ze zákona velitelem záchranného systému," uvedl tn.cz Rath.

"Doufám, že se nic vážného nestane. Pokud ano, pak se mi hasiči, záchranka a policie dovolají jen těžko a budou bez velitele. Pak by mohlo být Liberálům dost horko," dodal hejtman.

Liberálové reagují na páteční kauzu, kdy Rath nechal zveřejnit telefonní číslo do zaměstnání na soudkyni Moniku Vackovou, která rozhodovala v kauze regulačních poplatků.

Středočeská soudkyně Monika Vacková minulý týden vydala rozhodnutí, které zakazuje kraji vracet poplatky v lékárně mladoboleslavské nemocnice. Soudkyně rozhodla na základě žaloby jedné ze soukromých mladoboleslavských lékáren, jež se cítila postupem kraje poškozená.

V pátek ráno hejtman Rath oznámil, že rozhodnutí o nevracení poplatků bude respektovat. Mezi lékárnami a pacienty tak začalo nové kolo zmatků. Podívejte se na reportáž.

V reakci na to, nechal Rath zveřejnit její telefon, aby se lidé měli možnost zeptat soudkyně na zdůvodnění jejího rozhodnutí. Soudcovská unie zvažuje kvůli Rathově postupu žalobu.