Volby Home English

Blesk by se měl omluvit Slovákům

24. 4. 2009 - L i b e r á l o v é . c zBlesk by se měl omluvit Slovákům

Liberálové s hrůzou sledují úpadek práva a soudnosti státní správy a médií.
V pátečním vydání Blesku se na straně 2 objevil text šovinisticky útočící na možného ministra dopravy pana Slamečka, občana Slovenska za to, že mluví slovensky. Blesku to vadí! Budeme požadovat po redakci Blesku omluvu a sami se Slovákům za tento článek omlouváme. Považujeme desetitisíce Slováků žijících v ČR, jejich kulturu, atd. za přirozenou součást kultury vlastní. Např. moderní hudbu si neumíme bez slovenských kapel představit. Liberálove.CZ mají na své kandidátce dva občany Slovenska (dále občanku Německa), nebudeme po nich požadovat absolvování kurzů češtiny. Máme Elán bránit pokusům rozeštvávat lidi bulvárem pro jejich národnost. Žádáme švýcarské majitele Blesku, aby svým redaktorům zaplatili kurzy základů slušného chování!

Liberálové doporučují občanům ČR, kteří žijí a mohou volit na Slovensku, aby ve volbách do Evropského parlamentu podpořili naše partnery >> Sloboda a solidarita

_______________________________________________________
Blesk, 24.4.2009
Budoucí ministr dopravy: Vadí má slovenština?
ANO VADÍ, BLESK VÁM ZAPLATÍ KURZ!

Praha (kb) - V úřednické vláde Jan Fischera mají být i dva Slováci. Jeden z nich, kandidát na ministra dopravy Gustáv Slamečka (50, za ODS) včera řekl: "Nedomnívám se, že by se má slovenština promítla do mého hodnocení jako ministra. Pokud by to vadilo, začnu se intenzívně učit češtinu.
Tak pane, zřejmně budoucí ministře české vlády, Slamečko, na rovinu: Vaše slovenština vadí. Blesk vám klidně zaplatí kurz češtiny. Vám i adeptovi na ministra životního prostředí Ladislavu Mikovi, jehož rodnou řečí je také slovenština, jasně vzkazujeme: Chceme, aby ministři české vlády mluvili česky. To snad není tak neobvyklý požadavek.