Volby Home English

Vyhoštění Duka - porušení zákonů policií

25. 4. 2009 - Tiskové prohlášení Liberálové.CZmotto: "Nesouhlasím s Vámi, ale budu prosazovat, abyste mohl hlásat své názory." Voltaire

Policie by se měla omluvit Dukovi a veřejnosti

Liberálové s hrůzou sledují úpadek práva a soudnosti státní správy a médií.

Policejní šikana Davida Duka, zadržení a následné vyhoštění "za podezření ze spáchání trestného činu" je čistě účelové, zřetelně s cílem zalíbit se politikům a uspokojit poptávku médií po (konečném) řešení kauzy. Policie a justice nás neumí chránit před násilím extrémistů a místo toho stíhájí "verbální trestné činy", jejichž existence je sama o sobě pochybná a liberálové je považují za nesmyslné (trestné činy bez oběti). Z naší strany nejde o zviditeňování, ale o konzistentní postoj.
V roce 2002 jsme žádali prezidenta o zastavení stíhání vydavatele Mein kampfu M.Zítka. Ten byl nakonec po mnoha letech justiční a mediální šikany shledán soudy nevinným.
Názory pana Dukeho neznáme, pravděpodobně je jich část odpudivá, možná i trestně postižitelná - "výzva k násilí proti skupině osob". To se však nedovíme, protože byl umlčen. Kdo bude příště? Šinágl? Tamáš? Vegetariáni?