Volby Home English

Oslaďme si Evropu

8. 5. 2009 - tiskové stanovisko - - L i b e r á l o v é . CZPraha, 8.5., 12h, Pražský hrad,
POSELSTVO českých a slovenských liberálů k prezidentovi (hlavě ČR a EU) v předvečer Dne Evropy

.......happening.......

OSLAĎME SI EVROPU

fotogalerie z akce>> -zde-

prezident Klaus, toho času hlava nejen ČR, ale i EU, od nás dostal dary, jak se od poselstva poddaných patří, dál poníženou supliku k vyřízení
a) vlajku EU k vyvěšní na hradě po dobu řízení EU (summity) Václavem Klausem st.
b) sladké překvapení -české EURO(fidorku), které je blízké jeho podstatě ekonoma (exministra financí)
c) "My vaši poddaní, poníženě žádáme o neprodlené podepsání Lisabonské smlouvy, nebo vaši DEMISI, jinak zvážíme použití české tradice -defenestraci zpupného úředníka, v nejvyšší možné úctě, za Liberálové.CZ -Hamerský, Nguyen, Weiss"
//argumenty pro neprodlený podpis Lisabonské smlouvy shrnul
Milan Hamerský, lídr liberálů:
"Václav Klaus zmocnil premiíra k podpisu Lisabonské smlouvy, její soulad s českou ústavou kladně posoudil Ústavní soud, kde Václav Klaus prezentoval svoje argumenty před soudci, z nichž velkou většinu navrhoval za soudce on. Obě komory parlamentu smlouvu schválily ústavní většinou, neni-li pro některé úkony v ústavě či zákonech dán termín, předpokládá se neprodlené konání." Dále Milan Hamerský vyzval prezidenta republiky, aby dodržel svůj prezidentský slib nebo podal (pokud mu svědomí a názory nedovolují podepsat LS) demisi.

 • cilem je odlehčenou formou oslavit Den Evropy a naší možnost svobodně rozhodovat jakou Evropu chceme my, čeští Evropané

  šlo o oficiální zahájení volební kampaně do Evropského parlamentu od jediného českého zástupce třetího nejsilnější politického proudu v Evropě LIBERÁLŮ (Liberálové.CZ partner Aliance liberálů a demokratů /ALDE/, která má 100 europoslanců)

  _________________________________________________

  Za Den Evropy je považován 9. květen 1950, kdy tehdejší francouzský ministr zahraničí Robert Schuman navrhl vytvoření organizace, jež by dohlížela na uhelný a ocelářský průmysl evropských zemí a koordinovala jejich aktivity. Právě Schumanova deklarace se stala impulsem k poválečné spolupráci evropských vlád a základním stavebním kamenem pro pozdější vznik Evropské unie.

  Evropští představitelé rozhodli o zavedení svátku Dne Evropy na Milánském summitu v roce 1985. Svátek má mimo jiné podtrhnout skutečnost, že každá země, která se dobrovolně rozhodla vstoupit do Evropské unie, se zároveň zavázala ctít a prosazovat základní hodnoty společenství.

  I když 9. květen je veřejně známý jako Den Evropy, často se také označuje jako Schumanův den na počest tohoto velkého Evropana. Oslavy Dne Evropy se konají na veřejných prostranstvích evropských měst každý rok. V tento den by si měli obyvatelé jednotlivých členských zemí připomínat své evropské občanství a ideje, které jsou s tím spojeny.