Volby Home English

Topolánek: volte liberály nebo svobodné

30. 5. 2009 - tiskové stanovisko - - L i b e r á l o v é . CZx

Vyjádření předsedy ODS Mirka Topolánka ve Varšavě
-/ iHNED 30.5.2009 Bez ohledu na to, zda lisabonská smlouva o reformě Evropské unie bude ratifikována, nebo ne, je to už mrtvý dokument. Prohlásil to dnes šéf Občanské demokratické strany Mirek Topolánek ve Varšavě na předvolebním sjezdu polské konzervativní strany Právo a spravedlnost. Lisabonská reformní smlouva podle Topolánka neodpovídá realitě 21. století. "Skutečná diskuse o podobě Evropské unie je ještě před námi," zdůraznil český expremiér. /-
potvrdilo, že předseda českých konzervativců mění názory podle zaměření svých posluchačů.
Tento člověk se znemožnil pro návrat do ústavních funkcí (premiér).

historie trapnosti

a) V červenci 2003 v „Pražské výzvě“ se Topolánek (spolu s konzervativci z Británie a Polska) zavázal, že v případě předávání dalších pravomocí z národní úrovně na Evropskou bude a) proti, b) bude prosazovat o posílení integrace referendum (když přeložila skupina poslanců návrh na konání referenda k LS ve sněmovně -ODS, ČSSD i SZ ho odmítly!!)

b) V prosinci 2007 s velkou slávou podepsal Lisabonskou smlouvu, jak jej podpisem pověřil prezident Klaus. V ní se také zavázal ji ratifikovat tak, aby mohla vstoupit v platnost v lednu 2009.

c) Veřejně na kongresu ODS přiznal, že smlouvu plnit nechce a doufá, že dojde k jejímu zablokování bez ratifikace v ČR.

d) Od lednu 2009 jako pemiér země předsedající EU slíbil urychlit projednávání Lisabonské smlouvy v parlamentu.

e) V květnu 2009 hystericky obhajoval před senátory Lisabonskou smlouvu argumenty o našem pádu do sféry Moskvy.

f) 30. května 2009 v Polsku Lisabonskou smlouvu pohřbil.

Liberálové.CZ děkují Topolánkovi, že připomněl pravicovým voličům jak ubohou politiku prováděl před pádem své vlády. Vyzýváme pravicové voliče liberálního i konzervativního založení, aby si vzal vážně vzkaz Topolánka (Zahradila), nenechal si líbit jejich výsměch a vyjádřil se jediným způsobem, kterému tito pravici diskreditujíci politici rozumí.
Topolánek svých chováním říká voliči ODS, od nás seriózní politiku nečekejte. Pokud chcete čitelnou (nejen) evropskou politiku vyberte si mezi dvěmi programovými alternativami:

a) proevropské, federální liberály - Liberálové.CZ
b) eurokritické, národní konzervativce - Strana svobodného občana