Volby Home English

Volby mají řešení pro každého: 2+2(2)

2. 6. 2009 - iDnes.cz

psáno na blog iDNES

Hlavním tématem voleb je budoucí politická mapa ČR. Koho pošleme k populistům v ČSSD, ODS, KSČM do sněmovny. Maticové řešení pro všechny přemýšlivé voliče.

Upozornění: pro fanoušky ODS, ČSSD, KSČM, KDU -text je pro Vás ztrátou času. Je určen pro ty, kdo se nechtějí podílet a podporovat politický marasmus -jako VY!

Několik dní před klíčovými volbami velká část nespokojených voličů hledá vodítko jak si vybrat mimo sněmovní klan Tlustých obálek. I Kalimero ví, že házení vajíček jednorázově vyplaví frustraci z papalášů, ale co dál?

kompas

Jak si vybrat z 27 alternativ? Ve skutečnosti jsou jen 4.

Proč nevolit výrazné solitéry? Bobošíková, Hybášková, Tlustý-široký-Železný, nereprezentují žádný politický proud, ale jen sami sebe. Jejich zvolením nevznikne žádná politická síla schopná nabídnout řešení pro domácí politiku. Jejich volba je podporou nečitelné politiky stejně jako hlas pro „nezávislo-nezařaditelné“, všechny ty původní i odvozené nez, snk, bflm … atd. Určitě to mnozí myslí dobře, Hybáškovci i Mackovci mají kvality pro práci v exekutívě ČR nebo EU. Bobošíkovou nepřehlédnete. Ale o to přeci nejde.

Česká politika nejen na půdě Evropkého parlamentu, ale především ve sněmovně je o něčem jiném! Jde o to, zda „politická třída“ bude schopna pozitivně a kompetentně zvládat řízení a hospodaření země. Zlepšení neradostné současnosti může přijít POUZE ZVENČÍ. Přece nechceme spoléhat na vnitrostranické puče, které by odstranily z vedení ODS a ČSSD jejich nekompetentní vedení.

Volby do Evropského parlamentu rozhodnou, které strany mohou uspět v říjnových volbách do sněmovny.

Je iluzí si myslet, že kdo neuspěje do EP, má šanci v mnohem komplikovanějších (organizačně, finančně, personálně, mediálně) říjnových volbách do sněmovny. Navíc se připravují dva podnikatelské projekty (Kalousek -TOP 09, Havlík -Občané.cz ). Červnové volby jsou na dlouho poslední šancí, jak změnit politickou mapu vpuštěním konkurence do zatuchlého stranického rybníčku.

Matice 2+2(2) nabízí řešení volebního rébusu pro voliče všech zaměření.

osa integrace: 2 eurokritici / 2 europozitivní
osa ekonomická: 2 pravice / 2 levice
osa hodnotová: 2 liberálové / 2 konzervativci

a) SSO - Strana svobodného občana,
eurokritičtí, pravicoví, konzervativci /Klausovci – Mach, Payne, Kuras,
b) SDŽ - Strana důstojného života,
eurokritičtí, levicoví, konzervativní /Zemanovci – Volfová,
c) DSZ - Demokratická strana zelených,
europozitivní, levicoví, liberální /klasičtí zelenoleví – Zubová, Soukup,
d) LIB - Liberálové.CZ,
europozitivní, pravicoví, liberálové /federalisté – Hamerský, Nguyen

Příbuzný text: Vol nebo mlč!
iDNES: http://hamersky.blog.idnes.cz/c/85009/Vol-nebo-mlc-Navod-pro-fotbalovy-narod.html