Volby Home English

Vítáme rozhodnutí ÚS, aktivně vstoupíme do legalních voleb

10. 9. 2009 - tiskové stanovisko - - L i b e r á l o v é . CZLiberálové.CZ vítají rozhodnutí ÚS a jeho odůvodnění. Opět se prokázalo, že současná politická reprezentace je naprosto nekompetentní, arogantní, bez úcty k pravidlům a zaslouží si výměnu.

Liberálové.CZ doporučují voličům, aby za protiústavní jednání ODS, ČSSD, KSČM a lidovci-topici potrestala odepřením podpory v budoucích volbách.

Liberálové.CZ do VOLEB
Liberálové aktivně vstoupí do voleb, budou-li vyhlášeny v souladu s ústavou. Našim zájmem je změna nepříznivých poměrů a banánizace politické kultury. K ní vedle velkých státostran přispívá i tříštění alternativ. Vyzýváme menší strany k jednání za účelem nabídnout silnou liberální politickou alternativu.

_______________________________________

Vítáme rozhodnutí ÚS, chystáme vlastní žalobu
1. 9. 2009 - tiskové stanovisko - - L i b e r á l o v é . CZ

Liberálové.CZ
vítají dnešní rozhodnutí Ústavního soudu.

Politici ODS, ČSSD, KDU-ČSL nerespektují zákony běžně a to bez sankcí. Věříme, že dnešní rozhodnutí posílí právní vědomí veřejnosti a úctu k pravidlům, která jsme si sami dali.

První vyjádření prezidenta a předsedů ODS a ČSSD potvrdila jejich pokřivené chápání ústavních institucí jako služek politiků, v případě prezidenta -nikomu neodpovědných! V normální zemi by je to diskvalifikovalo pro politickou činnost a odeslalo za kolegou -politickým důchodcem- na Vysočinu.

Liberálové připravují vlastní žalobu
Liberálové.CZ jsou připraveni podat po volbách žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu na porušení volebního zákona postavením skrytých koalic, ty místo 10-15% potřebují pouze 5% na vstup do sněmovny a zisk mandátů, jde o koalice TOP 09 + Starostové a nezávislí, KDU-ČSL + EDS/Hybášková, Věci veřejné + SNK ED + Alternativa, Strana zelených + SOS.