Volby Home English

LN: Kate Winsletová, Colin Firth, Daniel Radcliffe, John Clees

9. 4. 2010 - xBritské strany před volbami loví celebrity
8. dubna 2010
LONDÝN Britští konzervativci sice vedou v průzkumech veřejného mínění, ale pokud jde o podporu celebrit, tak značně zaostávají za vládními labouristy i nejslabšími liberálními demokraty. Labouristé mají dlouhodobou podporu autorky knih o Harrym Potterovi J. K. Rowlingové.

Náklonnost mladých voličů, kteří se ale většinou k volebním urnám příliš neobtěžují, by labouristům mohla přinést i přízeň zpěvačky Lilly Allenové a herce Davida Tennanta. Ke stoupencům labouristů patří také další herec Patrick Stewart (Star Trek), modelka Naomi Campbellová, která se přátelí s premiérovou manželkou Sarah Brownovou, nebo trenér Manchesteru United Alex Ferguson.

kompas


Ještě působivější jsou fanoušci liberálních demokratů. Mezi nimi je frontman Coldplay Chris Martin, herci Colin Firth, Kate Winsletová, Daniel Radcliffe či nejslavnější z Monty Pythonů John Cleese.
Konzervativci se mohou pochlubit moderátory Carol Vordemanovou či Kirstie Allsoppovou a někdejší modelkou Liz Hurleyovou. Zcela mimo stojí Sean Connery, který podporuje Skotskou národní stranu.