Volby Home English

Odpověd místopředsedovi ODS Petru Nečasovi

27. 5. 2010 - tisková vyjádření L i b e r á l o v é . C ZOdpověd liberálů místopředsedovi ODS Petru Nečasovi

Vážený pane místopředsedo ODS,
jsme přesvědčeni, že strana kterou reprezentuje je významně spoluzodpovědná za současné problémy a řešení která navrhujete jsou nedostatečná.
I vy jste byl členem vlády založené na přeběhlících, i vy jste toleroval ovlivňování justice v kauze Čunek, i vy jste v ODS hájil nedůstojnou politiku vlády ČR ve vztahu k EU a Lisabonské smlouvě, i vy jste schválil rozpočet s nejvyšším deficitem v historii.

Nezastíráme, že Vás dlouhodobě považujeme za nejsolidnějšího z čelných politiků ODS. Vaše strana je ve vleku klientelistů a můžeme Vám jen přát hodně sil a podpory "bílých" (opak černých) členů ODS ke změnám uvnitř ODS. Není nám jasné jak silnou pozici dnes v ODS máte a zda nejste pouhou vějičkou na voliče, obdobně jako váš kolega Schwarzenberg.

Česká republika nepotřebuje silnou ODS (ani jinou stranu), potřebuje solidní politiku a silné nezávislé instituce. Strašením KSČM nás nedojmete.

Liberálové podporují vznik silné a zodpovědné vlády schopné prosadit zásadní a dlouhodobé změny. Jsme přesvědčeni, že se nelze obejít bez státotvorné dohody ČSSD a ODS na zásadních a dlouhodobých prioritách ČR v domácí (penzijní a volební reforma) a zahraniční (EU, NATO, mise) politice. Proto podporujeme vznik otevřené velké koalice ČSSD-ODS pod silnou kontrolou opozičních stran.

Liberálové.CZ nabídli veřejnosti Vám dobře známý program "české FDP/VVD". Neděláme si iluze o schopnosti voličů docenit kvalitu našeho programu již v těchto volbách.

Strategicky jsme vyzvali k podpoře nám programově nejbližší strany - Věci veřejné. Věříme, že tato strana bude účinně kontrolovat novou vládu, odolá lákadlu moci a neselže jako US_DEU a SZ.

Pane Nečasi, přejeme Vám úspěch při snaze změnit ODS v solidní konzervativní stranu. Stanete-li se po volbách premiérem, můžete od nás očekávat korektní oponenturu.

________________________________________

Petr Nečas
tiskove@ods.cz
datum27. května 2010 19:54

Přeji hezký den, věřím, že mi na úvod prominete tento nevyžádaný email.

Rozhodl jsem se Vás oslovit, protože vím, že spousta lidí je znepokojena vysokými dluhy naší země a že mají strach o svou práci. Takové obavy jsou oprávněné. Proto prosazuji řešení, která povedou k novým pracovním místům a zkrotí veřejné dluhy. Neslibuji nesplnitelné. Nabízím nasazení a tvrdou práci.

Vím, že ODS Vás mohla v uplynulé době zklamat. Nejsme dokonalí, ale naše problémy řešíme. Vím také, že ODS musí znovu usilovat o svou důvěryhodnost. Cítím silnou podporu pro postoje i politiku, kterou razím. Čím silnější mandát od voličů dostanu, tím může být pevnější koalice rozpočtové odpovědnosti.

Z nelevicových stran jedině ODS má šanci vyhrát volby, být první na pásce a mít šanci sestavit vládu rozpočtové odpovědnosti založené na nelevicových stranách. Jedině silná ODS dokáže zastavit Jiřího Paroubka s jeho ČSSD a s komunisty. Proto Vás prosím o Váš hlas. Váš hlas rozhodne!

Petr Nečas
lídr Občanské demokratické strany